
Dzisiaj swoją premierę miała długo wyczekiwana produkcja Teamu Ninja zatytułowana Rise of the Ronin. Najnowsza gra twórców takich tytułów jak Ni-Oh czy Wo Long: Fallen Dynasty zabiera graczy do pogrążonej w wojnie Japonii roku 1863.
Bohaterowie zostaną zatem rzuceni w sam środek wiru wydarzeń epoki Bakumatsu, wcielając się w rolę ronina i decydując o własnym losie w ogromnym, otwartym świecie. Bezimienny wojownik zwiedzi m.in. takie miasta jak Jokohama i Kioto, napotka na swojej drodze historyczne postaci i frakcje o różnych ideologiach takie jak przywódca przeciwników szogunatu Ryoma Sakamoto i stowarzyszona z szogunatem organizacja Shinsengumi, którą prowadzi Isami Kondo.
Wszystko to pozwoli doświadczyć burzliwych realiów ery Bakumatsu i zmierzyć się z ważnymi decyzjami, takimi jak zamordowanie lub ochrona kluczowych historycznych postaci jak choćby jak Naosuke II, i stworzyć własną historię dzięki systemowi wielu zakończeń.
Tytułowy ronin otrzyma do wyboru różne rodzaje broni do walki wręcz, w tym katanę, włócznię i odachi, a każda z nich zaoferuje wiele różnorodnych stylów walki. Łączenie ich w oparciu o rodzaje broni używane przez wrogów pozwoli stworzyć własny, unikatowy styl walki. Nie zabraknie nawet broń długodystansowej takiej jak pistolety i łuki, którą należy wykorzystywać strategicznie i odpowiednio do sytuacji.
Premierowy zwiastun Rise of the Ronin obejrzycie poniżej.
Najnowszą produkcję Teamu Ninja można już kupić m.in. na Steamie w cenie 229,99 zł.
- Warto zaznaczyć, że PC-towa odsłona gry została wyposażona w szereg technologicznych usprawnień takich jak:
- obsługa rozdzielczości 8K;
- wsparcie DirectX 12 Ultimate;
- kompatybilność z monitorami ultrapanoramicznymi i superultrapanoramicznymi;
- możliwość generowania 120 FPS;
- obsługa ray tracingu;
- obsługa dźwięku 3D;
- możliwość personalizacji sterowania za pomocą klawiatury i myszy;
- obsługa technologii AMD Fidelity FX Super Resolution;
- obsługa technologii NVIDIA DLSS i Reflex;
- interfejs menu obsługiwany myszą;
- obsługa technologii graficznej Intel XeSS.
Komentarze
Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!