Kot miał nadzieję, że jeszcze w tym roku powróci do Kolonii w remake'u Gothika, ten... niestety będzie zawiedziony. Alkimia Interactive poinformowało właśnie o przesunięciu premiery gry na początek przyszłego roku.
Powód jest oczywisty: hiszpańskie studio pragnie wykonać swoje zadanie w najlepszy możliwy sposób, bez zbędnych kompromisów pod względem jakości. Szczęśliwie deweloper pracuje pod auspicjami THQ Nordic i najwyraźniej nie musi obawiać się o finansowanie, dlatego aby dostarczyć remake godny pierwowzoru, podjął decyzję o przesunięciu daty wydania gry.
Aby osłodzić nieco tę gorzką wiadomość, Alkimia Interactive wypuściła nowy zwiastun z Xardasem w roli głównej. Umożliwia on przyjrzenie się Kolonii z całkiej nowej perspektywy... Zobaczcie zresztą sami.
Decyzja twórców remake'u Gothika jest jak najbardziej zrozumiała. Ich dzieło znajduje się w fazie produkcji już od dobrych kilku lat i dodatkowe miesiące oczekiwania raczej nie zrobią graczom dużej różnicy. Jeśli dzięki temu odświeżona wersja gry ukaże się w znacznie lepszym stanie niż jest obecnie, decyzja nie może być inna.
Trzymamy kciuki i... wyglądamy poczatku 2026 r.!
Komentarze
Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!