Arachnomorf

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Arachnomorf jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia.

Między pająkiem a muchą nigdy nie zaistnieje ugoda.
– przysłowie ofirskie

Podobnie rzecz się ma, gdy mowa o arachnomorfach i wszystkim, co nie jest w stanie im uciec – a doprawy niewiele takich istot spotkać można na świecie. Nie musi się jednak obawiać ich ten, kto zamierza orać pole czy wybiera się do lasu na jagody – arachnomorfy bowiem, jako dalecy, pokoniunkcyjni krewni zwykłych pająków, szczególnie upodobały sobie głębokie, cieniste jaskinie i nieprzebyte, mroczne puszcze. Kto by jednak się na nie natknął, lepiej, by zawczasu w myślach za grzechy żałował i żegnał się z życiem, bo zginie z pewnością, gdyż najszybszy nawet człowiek nie jest w stanie im umknąć. Groźniejszą i bardziej agresyną odmianą arachnomorfów są arachnomorfy olbrzymie, które są w stanie pożreć nawet wołu.

Gatunki: brak

Słabości:

Łupy:

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Arachnomorfy sa mistrzami walki partyzanckiej. Zawsze atakują w stadzie, lecz nigdy nie robią tegoego, dopóki nie uruchomią ofiary. Są bardzo szybkie i zwrotne, dlatego ich podstawową metodą walki jest szybka ucieczka poza zasięg wiedźmińskiego miecza, a następnie wystrzelenie w kierunku ofiary lepkiej pajęczyny, która powstrzymuje ją, choć na szczęście nie unieruchamia całkowicie - nadal możesz parować szybkie copsy pajęczaków.

Tak czy inaczej potyczki z arachnomorfami należą do dość irytujących. W walce z tymi potworami warto stosować Znaki Aard i Aksji, które pozwalają unieruchomić je na chwilę i skrócić dystans. Równie dobroczynny efekt może wywołać Znak Igni, zwłaszcza jeśli wystzrelony przez ciebie ogień trafi podpali więcej niż jednego przeciwnika. Podobny efekt można uzyskać petardą Północny Wiatr. Zdecydowanie mniej efektywny jest za to Znak Yrden. Oczywioście może on spowolnić arachomorfy, jednakże te są na tyle szybkie i zwinne, że trudno je "zwabić" w obszar rzuconego Znaku.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.