Fugas

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Fugas jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Diaboł Fugas pełnił na Łysej Górze wielce odpowiedzialną funkcję wykidajły. W niczym nie przypominał on Torque, irytującego, choć nieszkodliwego silvana, spotkanego przeze mnie i Geralta wiele, wiele lat wcześniej. Swymi rozmiarami Fugas przywodził na myśl raczej średnio trolle, którym dorównywał także całkowitym brakiem subtelności.

Fugas żadną miarą nie był amatorem figli i słownej szermierki, a powierzone mu zadanie selekcjonowania gości wykonywał z zaangażowaniem i profesjonalizmem godnym novigradzkiego oprycha.

Próba zatrzymania wiedźmina okazała się jednak nie tylko głupim, ale i ostatnim pomysłem Fugasa, kończącym jednocześnie jego wieloletnią karierę wartownika Wiedźm.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy: brak

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Fugas to wielki, silny i, mogłoby się wydawać, dość powolny przeciwnik. Ale nic z tych rzeczy! Silvan całkiem sprawnie radzi sobie w walce w zwarciu, a jego potężnych ciosów pięścią nawet nie próbuj parować. Na krótkim dystansie lubi też przysmarzyć wroga ogniem, co sprawia, że warto chronić się za barierą, jaką oferuje Znak Quen.

Fugas jest szczególnie wrażliwy na olej przeciw reliktom, ogień oraz działanie petard Czarcia Purchawa i Samum. Możesz zatem rozpocząć potyczkę od wyrzucenia kilku bomb, by następnie przejść do walki w zwarciu. Zadawaj 1-2 szybkie ciosy i oskakuj, by uniknąć kontry potwora. Nie bez znaczenia jest również to, że w starciu z silvanem pomoże ci Ciri, co nie raz i nie dwa pozwoli ci zajść przeciwnika od tyłu i wymierzyć mu zdradziecki cios w plecy.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.