Anna Stenger

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Anna Stenger jest jedną z bohaterek gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Geralt nie miał okazji poznać małżonki Barona, Anny Stenger – jakiś czas wcześniej zaginęła bowiem w niejasnych okolicznościach wraz ze swą córką, Tamarą.

Geralt otrzymał dość dokładny opis zaginionej. Anna była czterdziestoletnią, urodziwą kobietą o zielonych oczach i włosach ciemnych jak skrzydło kruka, upiętych zwykle w ciasny kok z tyłu głowy.

Okazało się, że pożycie małżeńskie Anny i Barona nie układało się najlepiej. Co więcej, niedługo przed zniknięciem Anna była przy nadziei, lecz z niewiadomych przyczyn utraciła dziecko.

Gdy Geralt przycisnął Barona, brzydka prawda w końcu wyszła na jaw. Zdesperowana Anna uciekła, zabierając ze sobą Tamarę, gdy małżonek w pijackim gniewie ciężko ją pobił.

Baron był przekonany, że przez to niego doszło do poronienia, lecz Geralt nie był tego pewien. Nie dawał mu spokoju mający chronić przed złymi mocami talizman, który Anna otrzymała od Guślarza.

Szczera rozmowa z Baronem dała Geraltowi nieco jaśniejszy obraz małżeństwa Filipa i Anny. W czasie, gdy jej mąż jeździł na wyprawy wojenne, Anna znajdowała pocieszenie w ramionach przyjaciela z dzieciństwa.

Gdy tylko Baron odkrył prawdę, wpadł w nieopisaną wściekłość i zabił jej kochanka, co, rzecz jasna, jeszcze bardziej powiększyło dzielącą małżonków przepaść.

W czasie poszukiwań Anny Geralt ze zdumieniem odkrył, że ona i siwowłosa staruszka z bagien to ta sama osoba, zaś znaki na jej dłoniach są symbolem tajemnego paktu łączącego ją z wiedźmami.

Sytuacja zaczęła gmatwać się coraz bardziej, gdy Geralt ustalił, że w czasie ucieczki z Wrońców Anna została porwana przez olbrzymią bestię i uniesiona w nieznane. Jakby tego było mało, wedle relacji świadka, na jej dłoniach chwilę wcześniej pojawiły się dziwne, płonące symbole.

Może właśnie przed ich działaniem miał chronić Annę talizman, który dostała od Guślarza?

Jeśli podczas misji Sprawy rodzinne odnalazłeś Tamarę i porozmawiałeś z nią:

Rozmowa z Tamarą uzupełniła jedynie smutny obraz sytuacji jej matki. Kobiety zdecydowały się na ucieczkę wspólnie, mając już dość pijackich burd i brutalności Barona. Anna tak znienawidziła męża, iż gotowa była na wszystko, byle tylko uwolnić się od niego i jego nienarodzonego dziecka.

c.d.

Geralt skojarzył fakty i odkrył, że staruszka z bagien to w istocie zaginiona Anna. Dowiedział się ponadto, iż znaki na jej dłoniach są symbolem paktu, jaki zawarła z wiedźmami, by pozbyć się niechcianego dziecka swego męża.

Podejrzenia Geralta potwierdziły się niedługo potem. Klątwa ciążąca nad nieszczęsną kobietą była rzeczywiście dziełem wiedźm. Okazało się, że Anna zwróciła się do upiornych sióstr, bo nie chciała urodzić dziecka Barona.

Wiedźmy spełniły jej prośbę we właściwy sobie, przewrotny sposób. Obciążyły ją zaklęciem, które sprawiło, że płód powoli obumierał, lecz przez to Anna coraz gorzej się czuła, więc zwróciła się o pomoc do Guślarza. Ten zrobił dla niej talizman, który hamował wpływ złej magii, ale gdy Anna zgubiła go podczas szarpaniny z Baronem, pozostała bezbronna wobec mocy wiedźm.

Wtedy doszło do najgorszego – znamiona na dłoniach Anny zapłonęły, a bies porwał ją prosto na Krzywuchowe Moczary, by tam spłaciła wiedźmom swój dług.

Jeśli uwolniłeś ducha zaklętego w drzewie i zdjąłeś z Anny klątwę:

Choć Anna została w końcu odnaleziona, nie była już sobą, gdyż mocą straszliwej klątwy zamieniona została w odrażającego potwora. Wiedźmin mógł się jedynie domyślać, kto zgotował jej taki los.

Dzięki wysiłkom wiedźmina zły czar został przełamany, a Anna odzyskała dawną postać. Wiedźmy z bagien zadbały jednak, by jej bliscy nie cieszyli się długo.

Nieszczęsna kobieta zmarła niedługo potem, zdążywszy jedynie pożegnać się z rodziną.

Jeśli uwolniłeś ducha zaklętego w drzewie, lecz nie udało ci się zdjąć z Anny klątwy:

Choć Anna została w końcu odnaleziona, nie była już sobą, gdyż mocą straszliwej klątwy zamieniona została w odrażającego potwora. Wiedźmin mógł się jedynie domyślać, kto zgotował jej taki los.

Mimo wysiłków wiedźmina nie udało się zdjąć złego czaru ciążącego nad kobietą. Ku przerażeniu i rozpaczy jej bliskich, Anna Stenger zginęła straszliwą śmiercią, co dopełniło zemstę wiedźm z bagien.

Jeśli zabiłeś ducha zaklętego w drzewie lub uwolniłeś go przed rozpoczęciem misji Sprawy rodzinne:

Anna została w końcu odnaleziona, lecz wydarzenia, których była świadkiem i uczestnikiem, odcisnęły ogromne piętno nie tylko na jej wyglądzie, lecz przede wszystkim na psychice. Umysł nieszczęsnej kobiety po prostu się poddał, a ona sama osunęła się w otchłań obłędu.

Powiązane zadania


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.