Lambert

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Lambert jest jednym z bohaterów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Najmłodszy z wiedźminów z Kaer Morhen, Lambert, odznaczał się arogancją i ciętym językiem. Mimo nieco krótszego stażu nie sposób było jednak odmówić mu profesjonalizmu, którego wielokroć dowodził, tępiąc potwory od Poviss po Touissaint.

Był pragmatyczny i konkretny aż do przesady, a jego irytujący sposób bycia potrafił rozdrażnić nawet przywykłych do niego wiedźminów. Pomimo tych wszystkich przywar wiadomym było, że Lambert skoczyłby za swymi druhami w ogień.

Jeśli przeznaczenie decyduje o podjęciu wiedźmińskiej kariery, to los brzydko zakpił sobie z Lamberta. Biorąc pod uwagę jego historię, należy przyznać, że miał on powody, by nie pałać entuzjazmem do wykonywanej profesji.

Spotkanie dwóch wiedźminów podczas zwykłego polowania na ekkimę przeistoczyło się w opowieść o dawnej przyjaźni, zabójstwie i zemście. Lambert nie miał bowiem w zwyczaju pozostawiać niespłaconych długów krwi.

Mimo iż pyskaty wiedźmin nie ukrywał swej niechęci do Kaer Morhen, gdy przyszło stanąć w jego obronie, uczynił to bez chwili wahania.

Jeśli Keira Metz nie przybyłą do Kaer Morhen, a tobie podczas misji Bitwa w Kaer Morhen nie udało się przyjść Lambertowi z pomocą na czas:

Niestety, wrogowie okazali się zbyt liczni. Odsiecz nie nadeszła w porę, a Lambert padł pod ciosami wojowników Dzikiego Gonu.

Jeśli Keira Metz nie przybyłą do Kaer Morhen, lecz podczas misji Bitwa w Kaer Morhen udało ci się go uratować:

W owej bitwie mało nie postradał zresztą życia. Szczęśliwie, Geralt przyszedł mu z odsieczą i razem odparli napastników.

Jeśli Keira Metz przybyła do Kaer Morhen, by wspomóc wiedźminów w walce z Dzikim Gonem:

W owej bitwie mało nie postradał zresztą życia. Szczęśliwie, Keira przyszła mu z odsieczą i razem odparli napastników.

Być może późniejszy związek Lamberta i Keiry, choć nieco zaskakujący, był naturalną konsekwencją owej wspólnie stoczonej walki o życie, a być może wynikał po prostu ze zwykłej potrzeby bliskości drugiej osoby.

Tylko czas mógł pokazać, jaka przyszłość czekała tych dwoje.

Powiązane zadania


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.