Letho

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Letho jest jednym z potencjalnych bohaterów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jeśli Letho przeżył finał Wiedźmina 2: Zabójców Królów:

Są znajomi z przeszłości, z którymi powtórne spotkanie jest okazją do wspólnej hulanki. Są też tacy, na widok których ręka sama sięga po miecz. Letho z Gulety należał do obu tych kategorii.

Ów wiedźmin-renegat ze Szkoły Żmii, zwany Królobójcą, miał na rękach krew przynajmniej dwóch władców Północy, zamordowanych na polecenie cesarza Nilfgaardu. Geralt, oskarżony wówczas o współudział, ścigał skrytobójcę, by oczyścić swe imię. Mimo iż ich ostatnie spotkanie w ruinach Loc Muinne zakończyło się bez rozlewu krwi, Geralt nie przewidywał, że ich ścieżki jeszcze kiedyś się skrzyżują.

Spotkanie Królobójcy na stryszku szopy, na spustoszonym wojną pograniczu, było więc dla wiedźmina sporym zaskoczeniem.

Jeśli podczas misji Duchy przeszłości odmówisz współpracy z Letho:

Okazało się, że Letho, ścigany obecnie na polecenie swego dawnego pracodawcy, ma do wyrównania pewne rachunki, a obecność drugiego wiedźmina byłaby przy tym wielce pomocna. Ze względu jednak na dawne zaszłości Geralt nie skorzystał z propozycji i każdy z wiedźminów poszedł w swoją stronę.

Jeśli podczas misji Duchy przeszłości postanowisz pomóc Letho:

Okazało się, że Letho, ścigany obecnie na polecenie swego byłego pracodawcy, ma do wyrównania pewne rachunki, a obecność drugiego wiedźmina byłaby przy tym wielce pomocna. Geralt zaś, przez wzgląd na opiekę, jaką Letho otoczył Yennefer, i zawodową solidarność, zdecydował się pomóc dawnemu druhowi w ich uregulowaniu.

Jeśli podczas misji Duchy przeszłości wbrew planowi Letho zabiłeś bandytów:

By skutecznie zmylić swych prześladowców, Letho zdecydował się na ryzykowny krok – upozorował własną śmierć. Jego plan zakończyłby się sukcesem, gdyby nie fakt, że popędliwy Geralt nie zostawił przy życiu nikogo, kto mógłby rozpowiedzieć wiadomość o śmierci Królobójcy.

Jeśli podczas misji Duchy przeszłości postąpiłeś wg planu Letho:

By skutecznie zmylić swych prześladowców, Letho zdecydował się na ryzykowny krok – upozorował własną śmierć. Dzięki powściągliwości Geralta plan zakończył się sukcesem – zbiry, które ścigały Letho, odjechały w świat, by chełpić się zgładzeniem Królobójcy.

Jeśli na koniec misji Duchy przeszłości zaprosiłeś Letho do Kaer Morhen:

W tej sytuacji Letho nie pozostawało już nic innego, jak tylko zniknąć. Geralt zaproponował mu przyczajenie się w Kaer Morhen, na co wiedźmin z Gulety przystał po krótkim namyśle.

Jakkolwiek część towarzyszy Geralta nie przyjęła ciepło Królobójcy, decyzja o zaproszeniu go do wiedźmińskiej twierdzy okazała się ze wszech miar słuszna. W bitwie z Dzikim Gonem Letho wykazał się bowiem męstwem i odwagą, przyczyniając się do zwycięstwa.

Jeśli na koniec misji Duchy przeszłości nie zaprosiłeś Letho do Kaer Morhen:

W tej sytuacji Letho nie pozostawało już nic innego, jak tylko zniknąć. Po krótkim pożegnaniu z Geraltem ich drogi rozeszły się powtórnie.

Powiązane zadania


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.