Skjall

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Skjall jest jednym z bohaterów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Ciri spotykała na swojej drodze głównie kłamców, nikczemników i drani. Na szczęście od czasu do czasu trafiała na ludzi życzliwych . Do tego grona zaliczał się Skjall, młody wojownik z Lofoten. Najpierw wraz z rodziną opiekował się ranną Ciri, a potem pomógł jej uciec przed Dzikim Gonem. Zaryzykował własny honor, żeby ocalić dziewczynę. Posądzony o tchórzostwo, musiał dokonać heroicznego czynu by oczyścić swe imię. Niestety skonał od licznych ran w opuszczonym ogrodzie. Powoli, w męczarniach i samotności.

Jeśli ukończyłeś zadanie Grób Skjalla:

Ciri nie mogła przywrócić Skjallowi życia ani nawet oczyścić niesłusznie splamionego honoru, ale przynajmniej zapewniła mu godziwy pochówek. Wedle skelligijskich legend, dusza Skjalla zasiada teraz wśród przodków na niebiańskiej uczcie, gdzie miód leje się strumieniami, a śpiew nigdy nie cichnie. I choć jestem z natury mało religijny, chciałbym bardzo, żeby to była prawda.

Powiązane zadania


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.