Tajemniczy Elf

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Tajemniczy Elf jest jednym z bohaterów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Okazało się, że nie tylko Geralt poszukiwał Cirilli. Jej tropem podążał też tajemniczy elfi czarodziej. Podobnie jak wiedźmin, trafił do Keiry Metz i wypytywał ją o losy dziewczyny. Przy okazji rozmowy wyjawił, że ma kryjówkę w ruinach w okolicy wsi Podgaje.

Geralt postanowił zbadać ten trop. Choć nie udało mu się ustalić tożsamości tajemniczego elfa, dowiedział się, że podróżował on wcześniej wraz z Cirillą i, tak jak ona, uciekał przed Dzikim Gonem.

Co więcej, śledztwo na Skellige wykazało, iż tajemniczy elfi czarodziej uratował Ciri przed niechybną śmiercią z rąk żołnierzy Dzikiego Gonu.

Zgodnie z oczekiwaniami śledztwo, które Geralt przeprowadził wraz z Yennefer na Skellige, przyniosło ważne informacje na temat Ciri. Co ciekawe – wiedźmin dowiedział się też, że dziewczyna uciekała przed Dzikim Gonem nie sama, lecz w towarzystwie tajemniczego elfiego czarodzieja.

Tylko dzięki niemu Ciri udało się uciec z rąk upiornych jeźdźców.

Okazało się, że po dotarciu do Velen drogi Ciri i jej tajemniczego towarzysza się rozeszły. Elfi czarodziej próbował odszukać dziewczynę. Podobnie jak wiedźmin, wypytywał o nią Keirę Metz. Przy okazji tej rozmowy wyjawił, że ma kryjówkę w ruinach w okolicy wsi Podgaje.

Geralt postanowił zbadać ten trop. Choć nie udało mu się ustalić tożsamości tajemniczego elfa, pozostawione przez niego wiadomości dowodziły, że znał Cirillę od dłuższego czasu.

Zeznania Skjalla uzupełniły obraz o dodatkowy szczegół. Po ataku Dzikiego Gonu nieszczęsny chłopak widział, jak Ciri i tajemniczy elf odpłynęli ze Skellige łodzią, kierując się na pełne morze.

Powiązane zadania


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.