Tasak

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Tasak jest jednym z bohaterów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

W zaułkach i spelunach Novigradu żartowano, że krasnolud Karl Varese, jeden z czterech przywódców lokalnego półświatka, jest na swój sposób gorącym zwolennikiem i obrońcą idei koegzystencji. Jej założenia realizował jednak w sposób dość wybiórczy.

W opinii Tasaka on sam, jako zasymilowany mieszkaniec Novigradu, miał prawo do swobodnego prowadzenia własnych interesów. Każdy, kto mu w nich bruździł, był wrogiem koncepcji współistnienia ras, zasługującym na ukatrupienie i skarmienie stadku wygłodniałych świń. Zbójecka ksywa Karla pochodziła ponoć od rzeźniczego narzędzia, jakim zwykł odcinać palce tym, którzy nieopatrznie sięgnęli po jego własność. Nawet jeśli to tylko plotki, niewielu było takich, którzy mieli odwagę je zweryfikować.

Tasak słynął z porywczości, a nade wszystko nienawidził, gdy ktoś próbował zrobić z niego durnia. Nic dziwnego tedy, że atak nasłanych przez Skurwiela Juniora oprychów, oględnie mówiąc, zepsuł mu dzień.

Nie było wątpliwości, że krasnolud zamierza spełnić swe groźby dotyczące Skurwiela, choćby musiał w tym celu zrównać z ziemią całą dzielnicę.

Powiązane zadania


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.