Yennefer

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Yennefer jest jedną z dwóch postaci, z którymi Geralt może uwikłać się w prawdziwy romans w Wiedźminie 3.

Odnalezienie Yennefer jest jednym z pierwszych celów w grze. To właśnie po to Geralt i Vesemir przybywają do wsi Biały Sad. Na pierwsze spotkanie z czarodziejką nie będziesz musiał długo czekać. Spotkasz ją niedługo po drobnym "incydencie", gdy przybędzie na czele oddziału Nilfgaardczyków. Wkrótce ruszycie wspólnie do Wyzimy, by stanąć przed obliczem samego Emhyra var Emreisa.

Podczas audiencji u cesarza okaże się, że Yen współpracuje z Nilfgaardczykami. Ich cel, czy może raczej cel Emhyra, jest jednak zbieżny z twoim: wszystkim zależy na odnalezieniu Ciri. Niedługo później, w czasie prywatnej rozmowy, ty oraz Yen podejmiecie decyzję o przeszukaniu różnych części świata w celu zlokalizowania Zireael. Czarodziejka uda się na Skellige, natomiast tobie przypadnie zwiedzenie Velen i Novigradu. To oznacza kolejną rozłąkę, jednak nie sposób jej uniknąć.

Romans nabierze tempa po twoim przybyciu na Skellige. Najpierw, podczas misji Umarł król, niech żyje król, oboje weźmiecie udział w stypie po królu Branie. Ubierz się w czerń i biel, a następnie, z czarodziejką u boku, wymieniaj uprzejmości ze skelligijskimi jarlami oraz ich synami. W końcu Yen poprosi cię o pomoc w odnalezieniu pewnego artefaktu ukrytego w głębi twierdzy Kaer Trolde. Naturalnie musisz się zgodzić. W konsekwencji tego oboje wpadniecie w śmiertelną pułapkę i będziecie musieli salwować się ucieczką. Kiedy pocałujesz Yennefer, ta przeniesie was w bezpieczne miejsce, tj. do własnej sypialni. Nieprzypadkowo znajdziesz w niej jednorożca, który może wam posłużyć w doskonale znanym celu - o ile tylko dobrze wyartykułujesz swoje pragnienia.

Nieco później Yennefer poprosi cię o jeszcze jedną przysługę, którą okaże się być zadanie poboczne Ostatnie życzenie. Twoim celem będzie udzielenie pomocy czarodziejce w odnalezieniu i spętaniu dżinna. Po co? Kto czytał opowiadania Andrzeja Sapkowskiego, ten z pewnością pamięta, że losy Geralta i Yen zostały związane ze sobą mocą życzenia spełnionego właśnie przez taką istotę. Czarodziejka chciałaby odczynić zaklęcie i przekonać się, czy bez niego wasza miłość może przetrwać. Nietrudno zgadnąć, że operacja powiedzie się i czar dżinna zostanie odczyniony. Jeśli wówczas wyznasz Yen miłość, ta odwzajemni uczucie i wasz romans rozkwitnie na dobre. Jeśli stwierdzisz, że nic już nie czujesz, oboje zgodzicie się, że powinniście zostać przyjaciółmi, co de facto oznacza zakończenie romansu.

Co dalej? Jeśli na koniec misji Ostatnie życzenie wyznałeś Yen miłość, to wasz romans będzie miał kolejny płomienny epizod w Kaer Morhen. Gdy podczas zadania Nie ma jak w domu zabawa zacznie się rozkręcać, czarodziejka zaproponuje dyskretne opuszczenie sali. Jeśli się zgodzisz, zaliczysz kilka upojnych chwil w ramionach ukochanej. Na szczęście wiedźmińska impreza będzie trwać do białego rana, dlatego nie musisz obawiać się, że stracisz jej najlepszą część.

Finał romansu nastąpi po zakończeniu głównego wątku fabularnego. Jeśli wyznałeś kruczowłosej czarodziejce miłość, wspólnie udacie się w długą podróż po dalekich krainach na zasłużoną emeryturę - z dala od wielkiej polityki i niebezpiecznych przygód.


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.