Sekcje: NewsyPod lupąKonwentWydarzeniaGaleria

Newsy

W tym roku Sabat Fiction-Fest po raz pierwszy zostanie w całości przeniesiony do sieci. Konwent w nowej formule i pod nową nazwą Sabat Online-Fest rozpocznie się już jutro!

więcej...

Pod lupą

Relacja z XIII Dni Fantastyki

Odbywające się w podwrocławskiej Leśnicy Dni Fantastyki są festiwalem o bardzo długiej tradycji. W tym roku fantaści z całej Polski zjechali do Centrum Kultury Zamek już po raz trzynasty. Tradycyjnie na imprezie nie zabrakło reprezentacji naszego portalu, czego efektem jest niniejsza relacja. Jak się bawiliśmy? Czytajcie dalej!

więcej...

Konwent

Wybierz konwenty, których nazwy rozpoczynają się na literę:
A B C D E F G H I K L Ł M N O P R S Ś T W Z

Dni Fantastyki (DeeFy) to obecnie największa i jedyna organizowana nieprzerwanie od tylu lat impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku, a także jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 1500-2000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających do nas z różnych części kraju. Pierwsze Dni Fantastyki odbyły się jeszcze w erze przedfejsbukowej, w 2004 roku.

Polcon – to jedno z najstarszych i zdecydowanie najbardziej tradycyjnych miejsc spotkań dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. Powstał jako inicjatywa kilku organizacji zrzeszających fanów tej dziedziny. Jego cechą szczególną jest to, że co roku podczas tego wydarzenia przyznawana jest nagroda im. Andrzeja J. Zajdla oraz to, że za każdym razem odbywa się w nowym miejscu.

Pyrkon, choć nazwa może wydawać się myląca, wcale nie jest zlotem miłośników ziemniaków, lecz znaczącym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwalem fantastyki i kultury popularnej. Odbywa się co roku w marcu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Festiwal przeszedł długą drogę od Dnia z Fantastyką, poprzez konwent organizowany w życzliwej szkole na poznańskim Dębcu.

Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką To czterodniowa impreza, w trakcie której odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki 'dla wybrańców' stała się jednym z liczących się nurtów popkultury. Falkon przez czternaście lat z lokalnego zlotu zapaleńców wyewoluował w jeden z największych i najbardziej liczących się festiwali fantastyki w Polsce gromadzących miłośników książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

W dniach 21-23 lipca 2017 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” z Fundacją „Ku Przeszłości” organizują w Wojsławicach (woj. lubelskie, 23 km od Chełma) XII Dni Jakuba Wędrowycza. Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku.

więcej...

Wydarzenia

Miejsce: Giżycko
Termin: 04-06.09.2020

.

Miejsce: -
Termin: 22-23.08.2020

Tak, nie przywidziało Wam się! Stowarzyszenie Sabat Fiction zorganizuje pierwszy w swojej karierze konwent online! Odbędzie się on w dniach 22-23 Sierpnia i obejmie dwie platformy! Discord oraz Twitch posłużą nam do prowadzenia prelekcji, konkursów oraz przeróżnych turniejów. Będą na Was czekać aż trzy kanały na twitchu oraz specjalnie przygotowany serwer discorda, gdzie będziecie mogli doznać chociaż namiastki spotkania konwentowiczów! Startujemy 22 sierpnia o godzinie 10:00 i będziemy dla Was prowadzić Sabat przez całą dobę, aż do niedzieli do godziny 20:00, gdzie pożegnamy się.

Miejsce: Brzeg-Skarbimierz
Termin: 14-16.08.2020

Zapraszamy Was na piknik na skraju głupoty, czyli na niepowtarzalną XIII edycję Zakonek! Zakonki odbędą się w dniach 14-16.08.2020 w Skarbimierzu (Brzeg), na terenie który przylega do poniemieckiego lotniska (obecnie przeznaczonego na cele gospodarcze). Stanowi pozostałość po składzie bomb i bazie paliwowej służących do obsługi lotniska. Impreza jest 18+.

Miejsce: Wrocław
Termin: 03-05.07.2020

Dni Fantastyki (kryptonim: DF) to najstarsza impreza fantastyczna na Dolnym Śląsku – pierwsza jej edycja odbyła się w 2004 roku. Od tamtego czasu, z roku na rok przyciąga coraz więcej fantastycznych stworzeń – zarówno uczestników, jak i gości – pisarzy, filmowców, aktorów – w skrócie – twórców fantastyki! [Wierzcie mi lub nie, Rowling potwierdzi, że niektóre z nich naprawdę trudno złapać!] Z każdym rokiem ich liczba wzrasta, osiągnęliśmy już 9000 miłośników fantastyki z całego kraju! Czy Dni Fantastyki będą dla Ciebie? DF-y to pasja, którą dzielimy się ze wszystkimi odwiedzającymi.

Miejsce: Nowy Dwór Mazowiecki
Termin: 26-28.06.2020

więcej...

Sekcje: NewsyPod lupąKonwentWydarzeniaGaleria