Konwenty: Newsy

Tegoroczny kalendarz konwentowy uszczuplił się właśnie o kolejną imprezę. Tym razem decyzję o odwołaniu zapowiedzianego wcześniej wydarzenia podjęli organizatorzy Zakonek.

Stało się to, czego spodziewało się wielu miłośników fantastyki. Tegoroczna edycja toruńskiego festiwalu fantastyki Copernicon została odwołana!

To zdecydowanie nie jest dobry rok dla konwentowiczów. Falkon, jeden z największych polskich festiwalu fantastyki, w tym roku nie odbędzie się.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku nie odbędzie się (prawie) żaden z większych festiwali fantastyki. Kolejny z nich - Twierdza - został właśnie odwołany.

Wiosenna edycja tegorocznych Warszawskich Targów Fantastyki pierwotnie miała odbyć się w marcu. W związku z pandemią koronowirusa przełożono ją na czerwiec, jednak okazuje się, że impreza w tym terminie również jest niemożliwa do zrealizowana, o czym organizatorzy WTF-ów poinformowali w oficjalnym oświadczeniu.

Pyrkon, największy polski konwent tegotoczny, również nie uchronił się przed pandemią koronawirusa. W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy imprezy zdecydowali się odwołać tegoroczną edycję fantastycznego święta.

Wraz z postępującą pandemią koronowirusa poważnie kurczy się liczba letnich wydarzeń kulturalnych. Kolejną "ofiarą" COVID-19 są Dni Fantastyki 2020, które właśnie zostały odwołane.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »