Zapowiedź XII Dni Jakuba Wędrowycza

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Niemal dokładnie za miesiąc odbędzie się dwunasta już edycja Dni Jakuba Wędrowycza. Miłośnicy przygód wiejskiego egzorcysty ponownie zapi... spotkają się w Wojsławicach, a wśród gości nie zabraknie Andrzeja Pilipiuka.

Oprócz "ojca" Jakuba na konwencie stawią się również m.in. Jacek Komuda i Stefan Darda. Organizatorzy szykują ponad wydarzeń takich jak panele dyskusyjne, spotkania autorskie i konkursy. Oddajmy im głos:

Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater.

W tym roku spodziewamy się uczestnictwa ponad 500 uczestników z całej Polski i z zagranicy. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Goście tegorocznej edycji: Andrzej Pilipiuk, Stefan Darda oraz Jacek Komuda.

Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń.
Będą to: panele dyskusyjne, spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, pokazy: fire show, walk, tańca, jak również koncerty.

Nieodłączną częścią imprezy jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”, a także konkurs terenowy „7 Prac Wędrowycza”, gdzie będzie można się zmierzyć z wyzwaniami jakie postawią przed uczestnikami organizatorzy (tu rzut broną to pikuś)!

XII Dni Jakuba Wędrowycza odbędą się w dniach 21-23 w Wojsławicach k. Chełma. Po szczegółowe informacje na temat konwentu odsyłam tutaj.

EnklawaNetwork.pl objęła tegoroczne Dni Jakuba Wędrowycza swoim patronatem medialnym.