Znamy daty kolejnych dwóch Warsaw Comic Conów - Newsy | Konwenty.EnklawaNetwork.pl

Znamy daty kolejnych dwóch Warsaw Comic Conów

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 10.08.2017 23:09

Pierwsza edycja Warsaw Comic Conu okazała się tak dużym sukcesem, że jej organizatorzy zaplanowali już kolejne dwie odsłony. Właśnie poznaliśmy ich dokładne daty oraz pierwsze szczegóły towarzyszących im wydarzeń.

Informacja prasowa organizatorów Warsaw Comic Conu:

Nawet 15 międzynarodowych gwiazd z kultowych filmów i seriali, spotkania ze znanymi autorami książek i komiksów, gry planszowe, karciane i figurkowe oraz mnóstwo superbohaterów na Festiwalu Cosplay - w Warszawie odbędzie się drugi comic con!

Zespół Ptak Warsaw Expo przygotowuje kolejną, wielką imprezę dla wszystkich fanów fantastyki, gier i szeroko rozumianej popkultury. Już w dniach 24-26 listopada 2017 odbędzie się II Warsaw Comic Con. To zaledwie kilka miesięcy po pierwszej edycji, która okazała się ogromnym sukcesem. Zorganizowany na początku czerwca, pierwszy w Polsce Comic Con odwiedziło ponad 46 tysięcy osób. Motywem przewodnim wydarzenia był serial HBO "Gra o Tron" i to właśnie aktorzy z tego superpopularnego serialu byli największymi gwiazdami czerwcowej edycji. W warszawskim Nadarzynie pojawili się odtwórcy ról Melisandre, Theona i Góry, czyli Carice van Houten, Alfie Allen i Hafþór Júlíus Björnsson. Kolejnymi gwiazdami imprezy byli: Melisa Ponzio znana z ról w Teen Wolf: Nastoletnim Wilkołaku i The Walking Dead oraz Nadia Hilker, grająca Lunę w serialu The 100, Olga Fonda, czyli Nadia Petrova z Pamiętników wampirów oraz RJ Mitte - Walter White Jr. z serialu Breaking Bad. Historyczną, pierwszą edycję Warsaw Comic Con otworzył polski laureat Oskara®, twórca i dyrektor Transatlantyk Festival - Jan A.P. Kaczmarek.

Na listopad organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji. W wydarzeniu dział weźmie około 15 międzynarodowych gwiazd filmów i seriali (poprzednio było ich 8) z takich produkcji, jak - ponownie: Gra o Tron, Teen Wolf czy The 100, ale także z jednego z najnowszych seriali Netflixa - Stranger Things. Organizator nie ujawnia jeszcze żadnych nazwisk ani innych szczegółów wizyty aktorów.

Podczas imprezy nie zabraknie również szeregu atrakcji znanych już z poprzedniej edycji: wielkiej strefy gier karcianych, planszowych i figurkowych, strefy spotkań z polskimi autorami komiksów i książek, a także Festiwalu Cosplayerów czy atrakcji dla najmłodszych, czyli Comic Con-u Kids.

Sprzedaż biletów na wydarzenie prowadzona będzie w kasach oraz w internecie. Szczegóły i najnowsze informacje o imprezie na stronie: warsawcomiccon.pl oraz na Facebooku. Impreza odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, do którego z centrum stolicy dojedziemy samochodem nawet w 15 minut. Dodatkowo, z myślą o niezmotoryzowanych przez wszystkie trzy dni z warszawskich dworców: Centralnego i Zachodniego kursować będą bezpłatne autobusy.

Równocześnie organizator ogłosił już datę kolejnej, wiosennej edycji Warsaw Comic Con. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 i będą jej towarzyszyć Targi Gier Komputerowych Good Game.


Banner Saga 3: Legendary Edition - kupuj bez DRM na GOG.com!