Zapowiedź Elgaconu 2017

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 21.10.2017 13:29

Za trzy tygodnie Płock już po raz trzynasty ugości miłośników fantastyki z całego kraju. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Elgaconu - Płockich Dni Fantastyki.

Czego spodziewać sie po tegorocznej edycji konwentu? W tej sprawie oddajmy głos organizatorom:

Trzynasta już edycja imprezy upłynie pod znakiem mitów, przesądów i czarnego kota. Dla każdego znajdzie się coś interesującego. Uczestnicy wezmą udział w prelekcjach związanych z fantastyką, historią i popkulturą, konkursach, spotkaniach ze znanymi osobami oraz pokazach. Program przewiduje m.in. turniej szermierczy, cały blok punktów związanych z mangą i anime czy prelekcję o historii piractwa. Zapaleni gracze gier planszowych będą mogli wypożyczyć i zagrać w najpopularniejsze na rynku tytuły, a wystawcy zaproponują wyroby związane ze światem fantastyki. W ramach konwentu organizatorzy wręczą także nagrody zwycięzcom konkursu literackiego pt.: ,,Tropem czarnego kota”.

Elgacon odbędzie się w dniach 11-12 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku. Szczegółowe informacje na temat konwentu znajdziecie tutaj. Nasz portal objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.


System Shock: Enhanced Edition - kupuj bez DRM na GOG.com!