Falkon 2018: zapowiedź konwentu

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

XIX edycja konwentu Falkon zbliża się wielkimi krokami. W tym roku motywem przewodnim lubelskiego festiwalu fantastyki jest szeroko pojęta słowiańszczyzna.

Oto garść najważniejszych informacji o tegorocznym Falkonie - prosto od organizatorów:

Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki ‘dla wybrańców’ stała się jednym z głównych nurtów popkultury, natomiast Falkon przez osiemnaście lat z lokalnego zlotu fanowskiego, wyewoluował w jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali fantastyki w Polsce.
Co roku w odwiedzają nas tysiące miłośników, książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.
W tym roku zabierzemy Was w niezwykłą podróż w czasie i cofniemy się do epoki dawnych Słowian. Co za tym idzie sięgniemy głęboko do naszych korzeni. Postaramy się możliwie najlepiej przybliżyć ich kulturę, obyczaje a co najważniejsze, mitologię słowiańską oraz to w jaki sposób przez wieki oddziaływała na nasze tradycje, a współcześnie popkulturę.

Podczas trzydniowej imprezy, odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich:

– spotkania z autorami książek;
– prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, podzielone na bloki tematyczne;
– konkursy, warsztaty, pokazy oraz wystawy;
– wszelkiego rodzaju gry: elektroniczne, planszowe, karciane, bitewne, rpg i larp;
– kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;
– branżowe turnieje: NERD, KoSplay;

Serdecznie zapraszamy wszystkich na XIX Festiwal Fantastyki Falkon. Wspólnie bądźmy świadkami wschodu słowiańskich mitów!

EnklawaNetwork.pl objęła Falkon 2018 swoim patronatem medialnym, więc spodziewajcie się wkrótce kolejnych informacji na temat lubelskiego kownentu!