Sapkowski, Brzezińska, Ćwiek, Domagalski, Błotny, Parus, Wegner - pierwsi Coperniconowi goście!

Informacja prasowa organizatorów Coperniconu 2011:

Pełną parą idą przygotowania do tegorocznej imprezy, i coraz częściej mamy się czym chwalić! Jako, że od początku postawiliśmy na mocną reprezentację rodzimej literatury fantastycznej nie inaczej może być w tym roku. Mamy dla was garść informacji o pierwszych gościach, którzy potwierdzili już swój przyjazd na Copernicon 2011! Zapewniamy Was jednak, że to nie wszyscy i z czasem damy Wam znać o gościach kolejnych.

No to zaczynamy. Wraz z naszym partnerem – Wojewódzką Biblioteką Publiczną Książnica Kopernikańska w Toruniu – zaprosiliśmy i dziś mamy zaszczyt Was poinformować, iż gościem tegorocznej imprezy będzie ANDRZEJ SAPKOWSKI! Ojciec i jedyny rodzic Wiedźmina Geralta z Rivii. Zasłynął z popełnienia Sagi Wiedźmińskiej a następnie Cyklu Husyckiego. Napisał kilka powieści i znacznie więcej opowiadań. Jego dzieła ekranizowano, przenoszono na ekrany komputerów i karty komiksów, wielokrotnie tłumaczono. Jest laureatem wielu nagród literackich polskich i zagranicznych, w tym Paszportu Polityki oraz pięciokrotnie nagrody im. Janusza A. Zajdla. W czerwcu 2009 r. został nagrodzony David Gemmel Award for Fantasy.

To nie dość gwiazd :) Nasz panteon zaszczycą swoją obecnością również:

  • Anna Brzezińska – zawodowo pali karczmy i gwałci mieszczki, przez co nie rozmawia z bliskimi o pracy. Na konwenty przylatuje na sztachecie, czasami widywana w towarzystwie pewnego kozła. Potrafi wzniecić wielką wojnę. Bez wątpienia zapisze się w kronikach... w końcu często odwiedza archiwa.
  • Magda Parus – Strzelec, ale w spokojnym wydaniu. Z pochodzenia opolanka, co niestety nie wiąże się z minimalnymi choćby uzdolnieniami muzycznymi. Po studiach osiadła w Poznaniu. Szybko odkryła, że praca w zawodzie, a zwłaszcza rola podwładnej, nieszczególnie jej odpowiada. Dużo jeździ na rowerze.
  • Jarosław Błotny – piewca świata, któremu nie dano szansy zaistnieć. Dał legionistom samopały do rąk (a wiedźmy do łoża). Wskrzeszenie Rzymu przyszło mu z łatwością, gdyż wcześniej przetestował plan wymierania. Pracuje na etacie, książki pisuje.
  • Jakub Ćwiek – naczelny kłamca polskiego fandomu, którego celem jest przyprawienie czytelników o dreszcz emocji. Miłośnik popkultury, znawca voodoo, kronikarz katowickiego dworca. Człowiek od wszystkiego: pisze, tańczy, reżyseruje... Podobno gotował z papieżem.
  • Dariusz Domagalski – trójmiejski Wiking, trafiający do czytelników niczym delikatne uderzenie pioruna. Z wykształcenia tokarz, elektryk, elektronik, automatyk, specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością. Przez swoją najnowszą powieść zapewne zostanie stałym bywalcem Indeksu Ksiąg Zakazanych.
  • Robert M. Wegner – Meekhańczyk w każdym calu: od północy na południe, oraz na pełen etat: od wschodu do zachodu. Jak przystało na fantastę, rozpoczął twórczość od ostatniego lotu i nie zwalnia. Zdobył przyczółek Zajdla.

O kolejnych gościach będziemy Was informować na bieżąco. Śledźcie nasz facebookowy fan page :) Do zobaczenia w Toruniu!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: