Pyrkon 2014: V edycja Złotych Masek oraz kolejni goście i atrakcje

Informacja prasowa organizatorów Pyrkonu 2014:

Do Festiwalu Fantastyki Pyrkon coraz bliżej. Organizatorzy zapowiadają V edycję konkursu Złotych Masek oraz mają zaszczyt ujawnić kolejnych gości i nowe atrakcje programowe. Swoją obecność na Pyrkonie potwierdzili Michał Jakuszewski, Marcin Mortka, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz Jr, Marcin Przybyłek i Martyna Raduchowska. Pyrkonowy program wzbogacił się o dwukrotny występ zespołu Percival Schuttenbach.

Złote Maski

Złote Maski to konkurs na najlepszego LARPa organizowany przez Klub Fantastyki „Druga Era” przy współpracy z innymi organizacjami zajmującymi się promocją fantastyki. W tym roku odbędzie się V edycja konkursu. Jest on przeznaczony dla wszystkich osób, które prowadzą pyrkonowe LARPy i w nich uczestniczą. Złote Maski rozdawane są w następujących kategoriach: najlepszy scenariusz, najlepszy aktor/aktorka oraz najlepsza reżyseria.

Goście Pyrkonu

Organizatorzy przedstawiają kolejne osoby, które dołączyły do grona pyrkonowych gości.
- Michał Jakuszewski, tłumacz szeregu książek i opowiadań. W swoim dorobku posiada przekłady takich autorów jak George R.R Martin, Steven Erikson oraz Glen Cook. W 2003 roku otrzymał nagrodę Euroconu dla najlepszego tłumacza.
- Marcin Mortka, pisarz i tłumacz. Przetłumaczył na język polski książki Petera V. Bretta, Patricka O’Briana czy Steve’a Perry’ego. Od debiutu w roku 2003, książką „Ostatnia Saga”, wydał szereg powieści inspirowanych m.in. średniowieczną Skandynawią.
- Dawid Kain pisarz horroru, groteski i bizarro-fiction. Publikował w magazynach takich jak „Fraza”, „Magazyn Fantastyczny” oraz w internecie („Esensja”, „Fahrenheit” i inne). Jest współautorem zbioru opowiadań „Piknik w piekle” (2004). Swoją pierwszą powieść, „Prawy, lewy, złamany”, napisał w 2007 r.
- Kazimierz Kyrcz Jr, publikował w „Nowej Fantastyce”, „Magazynie Fantastycznym” czy „S-F, Fantasy i Horror”. Debiutował zbiorem opowiadań „Piknik w piekle” (razem ze wspomnianym D. Kainem). Pisze opowiadania i powieści w klimacie „miejskiej grozy”.
- Marcin Przybyłek, autor książek o tematyce science-fiction. Jego dzieła można znaleźć w wielu czasopismach („Nowa Fantastyka”, „S-F, Fantasy i Horror” oraz innych). Najbardziej znany z serii opowiadań o Gamedecu, którymi debiutował w 2004 roku.
- Martyna Raduchowska, psycholog i kryminolog , autorka dwóch powieści o medium Idzie Brzezińskiej – „Szamanka dla umarlaków” (2011), „Demon luster” (2014), a także kilku opowiadań w antologiach.

Koncertowy Pyrkon

Fani twórczości Percival Schuttenbach będą mieli okazję zobaczyć ich na nadchodzącym Pyrkonie. Zespół ogłosił, że zagra aż dwukrotnie. Będą promować swój najnowszy krążek „Slava – pieśni słowian południowych” oraz uchylą rąbka tajemnicy na temat, mającej się ukazać wkrótce, płyty „Slava – pieśni słowian wschodnich”.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.pyrkon.pl


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: