Zapowiedź Zlotu Arda 2014

W tym roku miłośnicy twórczości J.R.R. Tolkiena już po raz jedenasty spotkają się na Zlocie Arda. Tegoroczna edycja konwentu odbędzie się w dniach 14-18 sierpnia w Łączach k. Rudzińca Gliwickiego i będzie obfitować w atrakcje, w tym tradycyjnego LARP-a utrzymanego w konwencji Śródziemia.

Informacja prasowa organizatorów Zlotu Arda 2014:

Zlot Arda to doroczny konwent fanów twórczości J.R.R. Tolkiena - twórcy takich dzieł, jak Władca Pierścieni czy Hobbit. Raz do roku uczestnicy spotykają się by na kilka dni zanurzyć się w klimat tolkienowskiego Śródziemia i wraz z innymi przeżyć liczne przygody podczas dwudniowej gry terenowej.

W tym roku Zlot Arda odbędzie się w dniach 14-18 sierpnia w miejscowości Łącza, pod Gliwicami. Terenem wydarzenia będzie baza magazynowa hufca ziemi gliwickiej ZHP.

Konwent podzielony jest na dwie części: klimatyczną oraz integracyjną. Część klimatyczna przypada na czas trwania LARP-a, w czasie którego uczestnicy wcielają się w jedną z ról w rozgrywce. Wspólnie z innymi otrzymują zadania i stają przed niełatwymi wyborami oraz niebezpieczeństwami, dzięki czemu mogą poczuć prawdziwą atmosferę tolkienowskiej Ardy oraz zakosztować przygody.

Część integracyjna to przede wszystkim prelekcje, panele dyskusyjne, prezentacje, występy i wspólne ogniska. Dzięki nim uczestnik Zlotu Arda może nie tylko dowiedzieć się czegoś nowego o twórczości Tolkiena, ale także poznać inne osoby, zainteresowane jego dziełami. Podczas konkursów każdy może sprawdzić swoje umiejętności szermiercze, łucznicze oraz poziom wiedzy o dziełach Tolkiena.

Swoje miejsce na Zlocie Arda znajdą przede wszystkim fani książek J.R.R. Tolkiena. Każdy, kto przeczytał Władcę Pierścieni, Hobbita czy też Silmarillion, na pewno znajdzie swoje miejsce na Zlocie Arda. Ale dobra zabawa czeka także na fanów filmów. Każdy, kto obejrzał filmowe adaptacje wymienionych książek z pewnością także będzie dobrze bawił się podczas konwentu oraz poszerzy swoją wiedzę o Śródziemiu.

Tegoroczny LARP podczas Zlotu Arda nosi tytuł Ognie Białego Drzewa. Mała wioska Elloth, leżąca na pograniczu Gondoru i ziem Easterlingów, staje się miejscem wielkich wydarzeń. Wydarzeń, które raz na zawsze mogą zmienić losy Śródziemia. Dzielne i wojownicze plemiona wschodu stoją u progu historycznego zwycięstwa, jednak w ferworze przygotowań i snucia planów, mogą zapomnieć, iż jeden mały kamyczek, może spowodować wielką lawinę.

Gracze podczas gry Ognie Białego Drzewa wcielają się w postać z wybranej frakcji i odgrywają ją, dążąc do zrealizowania swoich prywatnych, jak i zespołowych celów. Gra odbywa się przez dwa dni (włącznie z nocą) i podczas jej trwania uczestników obowiązuje pełne zachowanie zgodne z klimatem świata przedstawionego w książkach u Tolkiena.

Zlot Arda odbędzie się w tym roku po raz jedenasty. Długoletnia tradycja pozwoliła nam na zbudowanie silnej społeczności oraz wypracowanie najlepszych elementów, które może zaoferować konwent terenowy każdemu uczestnikowi. Dzięki temu możecie mieć pewność, że Zlot Arda 2014 będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem i wydarzeniem, do którego będziecie chcieli wracać.

Serdecznie zapraszamy na Zlot Arda pod Gliwicami w dniach 14-18 sierpnia 2014. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia arda.org.pl.

EnklawaNetwork.pl objęła tegoroczny Zlot Arda swoim patronatem medialnym.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: