Zapowiedź Warconu II

Najbliższy weekend w Grójcu zapowiada się naprawdę fantastycznie. W mieście tym odbędzie się bowiem druga edycja Warconu.

Czego spodziewać się po grójeckim konwencie? Oto fragment informacji od jego organizatorów:

 

Podczas pierwszej imprezy główny nacisk położono na gry planszowe, karciane i strategiczne. Udało nam się namówić Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki WARG do przeniesienia w tym roku konwentu do Grójeckiego Ośrodka Kultury. Po generalnym remoncie nasze kino daje szerokie pole do popisu, w tym przeglądu najnowszych filmowych hitów SF. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia kina GOK w weekend 19-21 czerwca, wyświetlamy wówczas kultowe ekranizacje komiksów jak Avengers: Czas Ultrona, Strażnicy Galaktyki, oraz filmy science-fiction, Mad Max, Poltergeist, Kraina Jutra. Oprócz przeglądu hitów w kinie przygotowaliśmy również spotkania i prelekcje z dwoma czołowymi pisarzami fantastyki, Marcinem Przybyłkiem, twórcą kultowej serii "Gamedec" o gierczanym detektywie, Torkilu Aymorze; i z Witoldem Jabłońskim, autorem powieści fantasy i historycznych jak "Uczeń Czarnoksiężnika".

Wszystkich miłośników tej wspaniałej rozrywki jaką dają nowoczesne gry planszowe, zapraszamy podczas Warconu 2 do gamesroomu, gdzie WARG oraz Limonka Games zaprezentują, pokażą, nauczą i zagrają z wami w gry planszowe z ogromnego, wspólnego zbioru ponad stu tytułów. Będzie można zagrać m.in. w ostatni wielki hit z targów w Essen czyli Colt Express oraz takie gry jak: Splendor, Wsiąść do Pociągu, Battlestar Galactica, Agricola, Pandemia, Zombicide i wiele, wiele innych.

W trakcie imprezy będzie można wygrać lub wylosować upominki w postaci plakatów filmów (Avengers, Thor, Kopciuszek, Kapitan Ameryka, Strażnicy Galaktyki, Hobbit, Robocop) oraz voucherów do Kina GOK! Masę atrakcji zapewnią również pokazy Cosplay - profesjonalni artyści przyjadą na Warcon w przebraniach postaci z gier wideo oraz komiksów (Batman, The Elder Scrolls V: Skyrim, Wiedźmin, Dragon Age).

Po więcej szczegółów na temat Warconu II odsyłam tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: