Dni Jakuba Wędrowycza 2017

Podstawowe informacje

W dniach 21-23 lipca 2017 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” z Fundacją „Ku Przeszłości” organizują w Wojsławicach (woj. lubelskie, 23 km od Chełma) XII Dni Jakuba Wędrowycza.

Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater.

Dodatkowego prestiżu imprezie dodaje nagroda za pierwsze miejsce w konkursie "Najlepszy produkt turystyczny powiatu chełmskiego w 2016 roku” w kategorii wydarzenie cykliczne.

W tym roku spodziewamy się uczestnictwa ponad 500 uczestników z całej Polski i z zagranicy. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Goście tegorocznej edycji: Andrzej Pilipiuk, Stefan Darda oraz Jacek Komuda.

Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń.
Będą to: panele dyskusyjne, spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, pokazy: fire show, walk, tańca, jak również koncerty.

Nieodłączną częścią imprezy jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”, a także konkurs terenowy „7 Prac Wędrowycza”, gdzie będzie można się zmierzyć z wyzwaniami jakie postawią przed uczestnikami organizatorzy (tu rzut broną to pikuś)!

Czeka Was mnóstwo wspaniałych zabawy i niezapomnianych wrażeń!

Zapraszamy!

  • Miejsce: Wojsławice k. Chełma
  • Termin: 21-23.07.2017
  • Dokładny adres: Zespół Szkół Publicznych im. Tadeusza Kościuszki Wojsławice Kolonia 1
  • Strona internetowa: http://djw.konwent.co/

Cena:

20 zł za całość (3 dni) – nie ma wejściówek jednodniowych

Newsy

, dodano 30.07.2017 21:50

W pierwszy weekend lipca we Wrocławiu odbyła się trzynasta edycja Dni Fantastyki. Trzynastka bywa pechowa, dlatego w tym roku organizatorzy musieli wznieść się na wyżyny, by dopiąć konwent na ostatni guzik. Z jakim skutkiem? Mieliśmy okazję sprawdzić to osobiście.

więcej...