Literatura: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z

Siergiej Sadow

Pisze pod pseudonimem. Urodzony w roku 1975 w Kujbyszewie (dziś Samara) nad Wołgą, gdzie nadal mieszka. Absolwent automatyki i technologii informatycznych. Z zawodu inżynier komputerowiec, obecnie administrator baz danych w strukturach państwowych. Przez pewien czas programista w centrum pomocy psychologicznej dla rodzin i młodzieży, co okazało się doświadczeniem na tyle inspirującym, że bohaterami jego książek najczęściej zostają właśnie dzieci.

Hiroshi Sakurazaka

Brak noty biograficznej autora.

Magdalena Salik

Urodzona 29 czerwca 1978 roku w Zamościu, absolwentka międzynarodowych stosunków politycznych w Szkole Głównej Handlowej. Od zakończenia studiów nie szczędzi wysiłków, by w życiu zawodowym nie mieć nic wspólnego z ekonomią. Redaktorka i dziennikarka naukowa, ostatnio redagowała dział nauka w „Dzienniku”. Szczególnie interesuje się badaniami nad sztuczną inteligencją, rzeczywistościami wirtualnymi oraz nanotechnologią.

Sofia Samatar

Brak noty biograficznej autora.

Brandon Sanderson

Brak noty biograficznej autora.

Lynsay Sands

Lynsay Sands jest autorką ponad trzydziestu powieści i ma na swoim koncie wiele nagród. Szczególnie doceniana za specyficzne poczucie humoru, którego nie brakuje także w jej książkach. Pisze głównie romanse historyczne oraz paranormalne, ma słabość do wampirów. Kolejne tomy Sagi rodu Argeneau wielokrotnie gościły na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski urodził się 21 czerwca 1948 roku, mieszka w Łodzi. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Przez dwadzieścia lat pracował w polskim handlu zagranicznym. Od kilku lat zajmuje się wyłącznie pisarstwem. Krótkie opowiadania o różnej tematyce pisywał i publikował od lat siedemdziesiątych. Za prawdziwy początek działalności literackiej należy uznać opowiadanie "Wiedźmin", wysłane w roku 1986 na konkurs ogłoszony przez miesięcznik "Fantastyka".

Małgorzata Saramonowicz

Brak noty biograficznej autora.

Andrzej W. Sawicki

Chemik zawodowo zajmujący się badaniami nad syntezą substancji aktywnych leków. Debiutował w 2004 r. na łamach Fahrenheita, do tej pory opublikował kilkanaście opowiadań i powieść. Obecnie literacko próbuje dać upust jednej ze swoich zaniedbanych pasji — historii wojskowości. Mundur fascynował go od dziecka, do tego stopnia, że w pamiętnym 1981 roku na ochotnika wstąpił do Zuchów.

Robert J. Sawyer

Brak noty biograficznej autora.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »