Literatura: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

ROSHANI CHOKSHI jest autorką bestsellerowej powieści „New York Timesa” zatytułowanej The Star-Touched Queen oraz jej kontynuacji A Crown of Wishes. Studiowała baśnie i ma przynoszącego szczęście smoka, który wygląda jak pirenejski pies pasterski. Aru Shah i koniec czasu, debiut Chokshi dla młodzieży, został zainspirowany opowieściami jej babci, a także wielką miłością do Czarodziejki z Księżyca.

Brak noty biograficznej autora.

Mieszka w Gdańsku, na co dzień głowę nosi w chmurach, kocha zwierzęta i najbardziej ceni sobie rodzinę. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła mając piętnaście lat, a swój debiut napisała w technikum. W przyszłości chciałaby oddać się pomocy zwierzętom i światu, a wolny czas poświęcić na wymyślanie nowych fantastycznych historii.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Robert Cichowlas - urodził się w 1982 roku w Poznaniu, gdzie ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Pisze, odkąd sięga pamięcią, koncentrując się głównie na opowiadaniach horroru. Jest redaktorem portalu literackiego Fabrica Librorum, twórcą oficjalnego polskiego bloga poświęconego brytyjskiemu pisarzowi Grahamowi Mastertonowi, a od czasu do czasu także agentem literackim.

Urodzony w 1984 roku w Kutnie. Copywriter, tłumacz, dziennikarz. Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze od zawsze. Jego szufladę wypełnia ponad 20 nieopublikowanych opowiadań, dwa albumy wypełnione gitarowym hałasem i przynajmniej jeden rzewny wiersz. Amator eksperymentalnego kina, włóczenia się po lesie z aparatem i starych, niemieckich aut. W przyszłości planuje stworzyć scenariusz gry komputerowej i odkurzyć swojego Ibaneza.