Literatura: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Zaczął pisać we wczesnych latach 90, w chwili gdy kończył studia z psychologii na Michigan State University. Jego pierwszą książką, która ukazała się w sprzedaży była "Blade of the Bunny" - zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie Writers of the Future. Przez wiele lat skupiał się na pisaniu krótkich opowiadań, które ukazywały się w Realms of Fantasy, Turn the Other Chick, Sword and Sorceress XXI i ponad trzydziestu innych czasopismach i antologiach.

Brak noty biograficznej autora.

Mark Hodder. Pisał dla BBC, był redaktorem, dziennikarzem, twórcą witryn internetowych, pracował we wszystkich tradycyjnych i elektronicznych mediach Londynu. Niemal całe jego zawodowe życie jest związane z tym miastem. Jest twórcą oraz opiekunem witryny BLAKIANA (www.sextonblake.co.uk) skarbnicy wiedzy i prawdziwej mekce fanów Sextona Blake'a, fikcyjnego detektywa, najgłośniejszej postaci w historii angielskiego przemysłu wydawniczego.

Brak noty biograficznej autora.

Wolfgang Hohlbein to fenomen - do tej pory wydał więcej niż sto sześćdziesiąt książek w łącznym nakładzie ponad siedmiu milionów egzemplarzy. Jest najbardziej produktywnym autorem literatury fantastycznej krajów niemieckojęzycznych i nieustannie cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych czytelników. Znany jest przede wszystkim dzięki cyklowi powieści "Der Hexer".

Brak noty biograficznej autora.

Tom Holt urodził się w 1961 roku w Londynie. W Oxfordzie studiował bilard barowy, rolnictwo starożytnej Grecji i pielęgnację małych, kapryśnych silników japońskich motocykli; zainteresowania, które, być może nieuchronnie, doprowadziły do tego, że został adwokatem i wyemigrował do Somerset, gdzie przez siedem lat specjalizował się w śmierci i podatkach, zanim w 1995 roku wrócił do uczciwego życia.

Urodzona w Bawarii, absolwentka historii i anglistyki Uniwersytetu w Monachium. Swoja pierwszą w życiu powieść pisała ukradkiem, w wieku 13 lat, skrzętnie ukrywając zapiski. Wielką pasją jej młodości była muzyka: śpiewała w chórze, a po dłuższym pobycie w Irlandii całym sercem pokochała tamtejszą muzykę ludową. Na początku lat 90-tych odnotowała szereg poważnych sukcesów jako piosenkarka i autorka tekstów - nie tylko do utworów muzycznych, tworzyła także wiersze i opowiadania.

Strony: « Pierwsza 2 3 4