Literatura: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Polscy Fani Uniwersum Metro 2033, autorzy opowiadań w wydawanych przez nas fanowskich antologii osadzonych w świecie wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego. Zostań jednym z nich – zajrzyj na www.metro2033.pl!

Brak noty biograficznej autora.

Michael Poore jest autorem wielu opowiadań i dwóch powieści. Jego opowiadania były często nagradzane publikowane między innymi w: Glimmer Train, Southern Review, Agni, Fiction i Asimov's. Jego debiutancka powieść "Up Jumps the Devil" została uznana przez New York Review of Books za literackie arcydzieło . Poore mieszka w Highland, w stanie Indiana, z żoną, poetką i działaczką Janine Harrison i ich córką Jianna.

Brak noty biograficznej autora.

Ellen Porath jest nauczycielem akademickim w The University of Wisconsin-Madison. Pracowała jako redaktor nad pracami traktującymi od fantasy po naukowe rozprawy o koniach.Bardzo lubi czytać i pisać kryminały. Jako członek MENSY, Ellen uważa kalambury za najlepszą rozrywkę.Mieszka w Elkhorn w Wisconsin razem z mężem i córką.

Brak noty biograficznej autora.

Klaudia Potysz - urodzona w roku 1994 w Rybniku. Absolwentka I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Obecnie studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W wolnym czasie słucha muzyki filmowej. „Żądza dusz” jest jej debiutem literackim. Inspiracją do napisania tej książki była trylogia „Władca Pierścieni” Tolkiena.

Ur. 1970 r., od lat pracuje jako autor filmów dla bawarskiej telewizji, głównie do kultowego programu Quer. On sam jest potomkiem Kuislów, którzy od XVI do XIX wieku byli najsłynniejszą dynastią katów w Bawarii. Mieszka z rodziną w Monachium.

Brak noty biograficznej autora.

Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki.

Strony: « Pierwsza 3 4 5