Denis Szabałow

Biogram

Urodził się w 1981 roku w Sierdobsku, małym miasteczku w obwodzie Penzeńskim. Studiował na Politechnice Penzeńskiej, następnie służył w wojsku. Przeszedł do rezerwy w stopniu porucznika. Dziś mieszka i pracuje w Penzie.

Od zawsze interesował się sztukami walki oraz tematyką wojskową: bronią strzelecką i sprzętem wojskowym, przetrwaniem w warunkach polowych, taktyką i strategią małych oddziałów bojowych, działalnością dywersyjną. Ostatnio do jego fascynacji dołączył strike-ball.

News

, dodano 15.07.2017 13:35

Przygody Daniły Dobrynina dobiegły końca w ostatnim tomie trylogii Denisa Szabałowa pt. Prawo do zemsty. Jak post-apokaliptyczna opowieść prezentuje się na tle dwóch poprzednich części cyklu? Postanowiliśmy to sprawdzić, czego owocem jest nasza nowa recenzja.

więcej...

Pod lupą

Prawo do zemsty - Denis Szabałow - Recenzja

, dodano 15.07.2017 11:46

Pierwsza część trylogii Szabałowa zdobyła moją przychylność „żołnierskim” podejściem do tematu postapokalipsy. Bohaterowie poruszali się w formacjach, stosowali zaawansowane taktyki – słowem: miało się wrażenia obcowania z instrukcją prawidłowego postępowania w warunkach bojowych. „Dwójka” była kompletnym przeciwieństwem. Autor postawił sobie przy niej chyba za cel stworzenie kompendium najbardziej oklepanych motywów z gier komputerowych. (...) Nie dziwcie się więc, że do Prawa do zemsty podchodziłem z zapałem godnym skazańca, który za chwilę ma stanąć przed plutonem egzekucyjnym.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 14.06.2017

Siła ma słuszność wtedy, kiedy wykorzystuje się ją w dobrym celu.  Silny człowiek to dobry człowiek. Ale dobro to nie jest przebaczanie wszystkiego. dobro powinno mieć pięści. Nie mamy już prawa do łaski i wybaczenia. Zostało nam tylko prawo do zemsty. Przeżył, wrócił do domu. I co go przywitało? Pustka! Cisza! Śmierć! Droga była długa, ale jeszcze nie dotarł do jej kresu.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 01.09.2016

Historia ludzkości to niekończące się wojny. Walka o przeżycie, o środki, o niepodległość, za wiarę, o ideały… Gdzie tu miejsce na przykazanie miłości, na humanizm?! Chcesz żyć? Zabij i zabierz. Oto cała filozofia. Przecież prawo do życia zawsze idzie w parze z prawem do użycia siły. Daniła Dobrynin i jego towarzysze broni dobrze wiedzą, że jeśli nie wezmą szturmem składu Rosrezerwy, ich rodzinny Schron wcześniej czy później przemieni się w cmentarzysko.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 04.02.2016

W schronach rozrzuconych po skażonym terytorium gnieżdżą się i wegetują niedobitki ludzkości. Oczekują pomocy, którą zdolni są im przynieść tylko stalkerzy, bo tylko oni posiadają specjalne umiejętności i znają ten nowy świat jak nikt inny. Stalkerem nikt się nie rodzi, stalkerem się zostaje. A może trzeba się nim także urodzić? Zwłaszcza jeśli dowódcą twojego Schronu jest pułkownik specnazu GRU, wokół rozciągają się radioaktywne ruiny pełne krwiożerczych mutantów, a sąsiad aż się rwie, by strzelić ci w plecy… Jeśli każdego dnia musisz walczyć o życie: swoje, swoich bliskich, przyjaciół… nadzieję pokładając tylko w wiernym wintoriezie, wypróbowanym w niezliczonych potyczkach partnerze i szczęściu.

Strony: 1