Dmitry Glukhovsky

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

, dodano 26.11.2017 12:57

Miłośnicy prozy Dmitrija Głuchowskiego moga już teraz zatopić się w nowej powieści rosyjskiego pisarza. Opowieść o tajemniczym tytule Tekst zabiera nas do niepokojącego świata bliskiej przyszłości - a może już teraźniejszości?

więcej...

Pod lupą

Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky - recenzja

, dodano 29.11.2015 22:01

Dmitrij Głuchowski osiągnął niebywały sukces. Jako jeden z zaledwie kilku współczesnych pisarzy z Europy Wschodniej zdołał zawojować nie tylko lokalny, ale także światowy rynek. W Polsce wydano kilkanaście – w większości całkiem przyzwoitych - książek z współtworzonego przez fanów cyklu Uniwersum Metro 2033. Ukazały się też dwie docenione przez krytyków gry komputerowe. W tym rogu obfitości brakowało jednak dotychczas najważniejszego elementu – ostatniej części oryginalnej trylogii. Po blisko dziesięciu latach oczekiwanie wreszcie dobiegło końca.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 22.11.2017

„Odebrałeś mi przyszłość. Ja zabiorę ci twoją”. Smartfon stał się kopią zapasową twojej duszy. Backupem życia. Pamięcią masową dla najżywszych wspomnień. To w nim zapisujesz swoje uśmiechnięte selfie i nim nagrywasz chwile szczęścia. W skrzynce odbiorczej trzymasz e-maile od matki i całą biznesową korespondencję, kulisy twojej pracy. Historia przeglądarek to wyczerpująca lista twoich aktualnych zainteresowań.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 09.11.2016

Rok 2033. W wyniku konfliktu atomowego świat uległ zagładzie. Ocaleli tylko nieliczni, chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki unikalnej konstrukcji stało się najprawdopodobniej ostatnim przyczółkiem ludzkości. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, ludzie ci próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 05.11.2015

Metro 2035. Kontynuacja i zakończenie historii Artema. Ukoronowanie i zamknięcie kultowego cyklu Metro 2033, który właśnie staje się kompletną trylogią. Na tę powieść miliony czytelników czekały aż dziesięć lat, a prawa do przekładu zagraniczni wydawcy wykupili na długo przed jej ukończeniem przez autora. Metro 2035 jest przy tym książką zupełnie niezależną od pozostałych tomów trylogii – fascynującą przygodę w wykreowanym przez Glukhovsky’ego uniwersum, które podbiło Rosję i cały świat, można więc zacząć także i od niej.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 10.11.2011

Gdyż nieszczęście świata w tym, że chory jest Bóg jego, stąd i świat choruje. W gorączce jest Pan i jego dzieło gorączkuje. Umiera Bóg i stworzony przez niego świat umiera. Lecz nie jest jeszcze za późno... Zawodowy tłumacz otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy, która w XVI wieku z polecenia franciszkanina Diega de Landy wyruszyła po święte księgi Majów.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 11.11.2010

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji człowieka rozegra się w przejmującej atmosferze moskiewskiego metra? Czy człowiek, który w marzeniach sięgał gwiazd, godzien jest skończyć jak szczur, sto metrów pod ziemią? Mało prawdopodobne? Po przeczytaniu Metra 2033 - rosyjskiego, kultowego już bestsellera, który zawładnął wyobraźnią ponad dwuipółmilionowej rzeszy czytelników - na pewno zmienisz zdanie.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 01.04.2010

Książka nie posiada jeszcze własnego opisu.

Strony: 1