Jan Waletow

Biogram

Pierwsza powieść “Lewy brzeg Styksu” została zapisana i wydana w 2005 roku. Od tego czasu powstało 10 książek, z których jedną zekranizowano.
Cykl “Ziemia niczyja” zdobył kilka nagród i ukazał się w Rosji w łącznym nakładzie ponad 130000 egzemplarzy – w ciągu trzech lat, trzy wznowienia. Cykl “Przeklęty” był wydawany równocześnie w Rosji i na Ukrainie.
W ciągu ostatnich dwóch lat Jan Waletow został publicystą mimo woli - ta część jego działalności związana jest z aneksją Krymu i wojną w Donbasie. Napisał ponad 250 artykułów na temat rosyjsko – ukraińskiego konfliktu, w którym zajął proeuropejskie i pro- ukraińskie stanowisko.
Obecnie autor współpracuje z ukraińskimi producentami nad scenariuszem serialu historycznego na podstawie własnej powieści o działaczu politycznym z czasów rewolucji lutowej Michaile Tereszczenko i równocześnie pisze dwie nowe powieści – obie w gatunku post-apo.
Ponieważ pisarstwo nadal jest dla Jana Waletowa hobby, autor kontynuuje działalność biznesową i publicystyczną, współpracując z najbardziej znanymi internetowymi i tradycyjnymi wydawnictwami.

News

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 19.05.2017

Michaił Władymirowicz Siergiejew jest znakomitym myślicielem, skoro nadal żyje. Jego świat pogrążył się chaosie, gdy przyszedł radioaktywny Potop. W świecie pomiędzy Ziemią Niczyją a Strefą Wspólnych Wpływów liczy się tylko to, czy trzymasz się życia pazurami i jak głęboko możesz zejść do piekła żeby przetrwać. Siergiejew ma dużą praktykę w przeżywaniu, ale jednocześnie podły los przyciąga kłopoty jak ruskie tanki granaty.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 31.03.2016

Świat, w którym runęły zapory i miliony ludzi straciło życie w ciągu zaledwie kilku dni. Strefa klęski żywiołowej, skażona na całe wieki, w której nie działają ni prawa natury, ani prawa ludzkie. Dawna Ukraina, rozerwana na części przez Zachodnią Konfederację i Rosyjskie Imperium. Więzienie dla opozycjonistów i kryminalistów, poligon niehumanitarnych eksperymentów na ludziach, punkt przerzutowy dla handlarzy bronią i narkotykami, pole walki między specsłużbami różnych krajów, strefa buforowa między Wschodem a Zachodem, chroniona przez wojska ONZ, pola minowe i tysiące kilometrów zapór z drutu kolczastego.

Strony: 1