Kira Izmajłowa

Biogram

Urodziła się w Moskwie 17 listopada 1982 r. 
Wychowywana przez babcię, nauczyła się czytać w wieku niespełna trzech lat.
Była studentka Państwowego Uniwersytetu Zarządzania, specjalność – zarządzanie energetyką. Obecnie pisze doktorat. 
Pracuje w jednej z większych korporacji IT w Rosji. Czasu wolnego prawie nie ma. Ten, który uda jej się wygospodarować, dzieli między rodzinę, przyjaciół, dwa ukochane rotwailery, samochód i najróżniejsze hobby.
Wiersze tworzyła, zanim jeszcze nauczyła się pisać, ale na poważnie poezją zajęła się dopiero na studiach. Przygodę z prozą rozpoczęła w 9 klasie. Od tamtego czasu napisała kilkanaście opowiadań oraz 3 powieści. Swoje teksty ilustruje własnoręcznie.

News

więcej...

Pod lupą

Mag niezależny Flossia Naren. Część 2 - Kira Izmajłowa - Recenzja

, dodano 21.08.2011 15:34

Flossia Naren, główna bohaterka książek rosyjskiej pisarki Kiry Izmajłowej, to kobieta jedyna w swoim specyficznym rodzaju. Jej wygląd odbiega od standardów damskiej urody, a zachowanie bliskie jest raczej stereotypowi mężczyzny. Biegłość w dziedzinie magii, spryt i opanowanie trudnej sztuki dedukcji czynią z niej bezcenną współpracownicę króla. Cóż, że charakter ma paskudny, jest cyniczna, zadufana w sobie i bardzo z tego zadowolona? Złoczyńcy wszelkiej maści drżą przed Flossią Naren, która „kosi niby łan” nie tylko ich, ale też okrągłe sumy za pierwszorzędnie wykonane zlecenia.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 30.07.2011

Dawno dawno temu. Za górami... Za lasami... Bla, bla, bla...Pewnie liczyliście na rzewną opowieść o bezbronnej, wiotkiej księżniczce i wybawiającym ją z opresji i potwornych łap, mężnym rycerzu?…To się przeliczyliście!Zamiast księżniczki: Mag Niezależny Flossia Naren. Dama bynajmniej nie bezbronna, ani wiotka!W roli mężnego rycerza: Porucznik Laurienne. Mdlejący na widok zwłok żółtodziób wątpliwego pochodzenia, który sam bez przerwy jest w opresji.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 15.04.2011

Nie daj się zwieść…  Początkowo może wydawać się zimną, arogancką, cyniczną, złośliwą zołzą której wrażliwość bez większego problemu zmieściłaby się w łyżeczce do herbaty.  Zołzą, która z uśmiechem na ustach splunie Ci w twarz i bez mrugnięcia okiem pośle Cię na śmierć… Nie daj się zwieść... Gdy przyjrzysz się dokładniej okaże się… jeszcze gorsza.

Strony: 1