N.K. Jemisin

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

, dodano 03.10.2018 23:30

Dziś do polskich księgarń zawitała kolejna powieść z uniwersum Mass Effect i zarazem druga, która jest fabularnie związana z grą Mass Effect: Andromeda. Mowa oczywiście o Inicjacji, za którym stoją N. K. Jemisin oraz Mac Walters.

więcej...

Pod lupą

Zabójczy księżyc - N.K. Jemisin - Zabójczy księżyc - recenzja

, dodano 08.02.2014 02:02

Ostatnimi czasy coraz częściej można usłyszeć, że w literaturze fantasy było już wszystko, a kolejne utwory w mniejszym lub większym stopniu jedynie odtwarzają poprzednie pomysły. Na szczęście gatunek ten nie jest tak "skostniały", jak niektórym mogłoby się wydawać, i co jakiś czas wydaje na świat dzieło nietuzinkowe. Do takiego miana z pewnością aspiruje Zabójczy księżyc - najnowsza powieść N.K. Jemisin, autorki znanej w naszym kraju jedynie z niezbyt głośnej książki Sto tysięcy królestw.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: ,
Wydawca: Insignis
Data premiery: 03.10.2018

Porucznik Cora Harper zaciągnęła się do armii Przymierza, by rozwinąć i wzmocnić swoje wyjątkowe talenty biotyczne. Otrzymuje przydział do Córek Talein, oddziału komandosów asari, gdzie staje się znakomicie wyszkoloną i śmiertelnie niebezpieczną łowczynią. Po powrocie na Ziemię Cora czuje się obco między ludźmi i postanawia dołączyć do Inicjatywy Andromeda jako zastępca Aleca Rydera.

Autor:
Wydawca: Sine Qua Non
Data premiery: 23.11.2016

Każda era ma swój kres LAUREATKA NAGRODY HUGO. Nominowana do Nagród Nebula i Locus. Rozpoczął się czas końca. Rozpoczął się wielką czerwoną wyrwą biegnącą przez środek kontynentu i plującą popiołem. Rozpoczął się śmiercią syna i porwaniem córki. Rozpoczął się zdradą i zaognieniem ran. Oto Bezruch, przywykły do katastrof świat, gdzie mocą ziemi włada się jak bronią.

Autor:
Wydawca: Akurat
Data premiery: 16.01.2014

W pustynnym mieście-państwie Gujaareh rządzi spokój. Na tych prastarych ulicach nie dochodzi do przestępstw, nie ma tu miejsca na przemoc. Porządku pilnują kapłani bogini snu, zwani zbieraczami. Zbierają oni sny obywateli, leczą chorych i rannych, prowadzą śniącychw życie wieczne, nie zważając na to, czy śniący się na to zgadzają. Gdy Ehiru – najsławniejszy z miejskich zbieraczy – otrzymuje zlecenie pobrania snów kobiety, przysłanej do Gujaarehuz misją dyplomatyczną, niespodziewanie dla samego siebie zostaje wciągnięty w spisek, który może doprowadzić całe śniące miasto do wojny.

Autor:
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data premiery: 24.11.2011

Samotna młoda kobieta musi stawić czoła intrygom, namiętności i zdradzie, jakich zazna w Stu Tysiącach Królestw. Yeine Darr jest wyrzutkiem z barbarzyńskiej północy. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jej matka, dziewczyna zostaje wezwana do królewskiego miasta Sky. Gdy przybywa na miejsce, ku jej wielkiemu zaskoczeniu zostaje ogłoszona spadkobierczynią samego króla.

Strony: 1