Tomasz Pacyński

Biogram

Tomasz Pacyński — urodzony 4 lutego 1958 r., zmarł 30 maja 2005r.

Po opublikowaniu w 2001 roku powieści Sherwood porzucił zawód informatyka i skoncentrował się na pracy twórczej. W 2002 roku opublikował Wrzesień — powieść political fiction, którą sam określa szczególną i szczególnie sobie bliską, a która spotkała się z szerokim oddźwiękiem w środowiskach czytelniczych i wśród krytyków. Kolejne lata poza kontynuacją Sherwood zaowocowały licznymi opowiadaniami, m.in. o Dziadku Mrozie i Matyldzie (część z nich została zebrana w tomie Linia ognia).

Tomasz Pacyński dał się również poznać jako publicysta. Jego felietony, podobnie jak opowiadania, ukazywały się na łamach „SFery”, „Fantasy” oraz „Science Fiction”. Razem z Eugeniuszem Dębskim i Andrzejem Ziemiańskim przyczynił się do powstania największego polskiego e-zinu poświęconego literaturze fantastycznej – „Fahrenheit”, którego do chwili śmierci był redaktorem naczelnym.

News

Fabryka Słów zaprezentowała kilka nowości wydawniczych. W księgarniach pojawiły się takie pozycje jak "Samotność Anioła Zagłady" Roberta J. Szmidta, "Profesjonalny zwierzołak" duetu G. Czernaja i A. Bielanin oraz drugie wydanie "Szatańskiego interesu" Tomasza Pacyńskiego

więcej...

Pod lupą

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 20.11.2009

Morozow/ Matylda - reaktywacja Od A – jak anioł, do Ż – jak żywiołak, a po drodze P – jak przygody i problemy. Oto alfabet serwowany w tych opowiadaniach. Ewa Białołęcka, autorka „wiedźmy.com.pl” Nadeszła Era Wodnika. Racjonalny świat stracił swój kompas. Wracają zapomniani bogowie, wiedźmy, wilkołaki, krasnoludki i strzygi.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 05.06.2009

II wydanie opowieści o smokach, ale i bestiach o wiele od nich groźniejszych, bo w ludziach drzemiących Sir Roger z Mons jest rycerzem mężnym i walecznym — przynajmniej tak o sobie mówi i takie krążą o nim legendy. Tylko on przywrócić zdoła spokój krainie, gdzie krwawe żniwo zbierają smoki, po lasach kryją się strzygi a w jeziorach utopce. Chętnych do zabicia smoka znalazłoby się wielu, zwłaszcza wśród szewczyków, którzy jak wiadomo walkę ze smokami zapisaną mają w genach.

Strony: 1