Ostrze zdrajcy

Podążaj Twitter Facebook„Ostatni dzień pary 2”

Podstawowe informacje

Literatura - Książka - Ostatni dzień pary 2

Maszyny parowe i koniec świata, atomowa zagłada i sterowce, kryminał i przygoda, powaga i humor, wizjonerskie wizje i wirtuozerskie igranie z konwencjami – to wszystko, a także wiele innych elementów, które cenimy w opowieściach, znajdziecie w antologii Ostatni dzień pary II.

Na liczący ponad 700 stron zbiór składa się 37 opowiadań w konwencji steampunkowej i postapokaliptycznej. Część stanowią zwycięskie dzieła młodych adeptów pióra – wybrane spośród ponad 250 propozycji nadesłanych na konkurs – pozostałe natomiast to teksty najciekawszych twórców współczesnej polskiej fantastyki. Każde opowiadanie wzbogacone jest ilustracją wykonaną przez współpracujących z inicjatywą artystów.

Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, który ukazał się w 2013 roku, głównym celem publikacji jest promowanie młodych stażem autorek i autorów oraz popularyzowanie polskiej literatury wśród czytelników i fanów fantastyki.

Ostatni dzień pary II jest owocem wspólnej pracy autorów, ilustratorów, redaktorów i sympatyków, a w jego wydaniu uczestniczyła krakowska Fundacja „Historia Vita”.

News

Literatura - News - Antologia "Ostatni dzień pary 2" już dostępna

Antologia "Ostatni dzień pary 2" już dostępna

Z lekkim poślizgiem ukazała się właśnie antologia Ostatni dzień pary II. Zbiór zawiera w sobie 37 opowiadań w konwencji zarówno steampunkowej jak i post-apo.

06.03.2017 14:45

» Zobacz więcej newsów...

 

Pod lupą

Brak artykułów dotyczących wybranego zagadnienia.