Prawo do zemsty

Podstawowe informacje

Siła ma słuszność wtedy, kiedy wykorzystuje się ją w dobrym celu.  Silny człowiek to dobry człowiek. Ale dobro to nie jest przebaczanie wszystkiego. dobro powinno mieć pięści. Nie mamy już prawa do łaski i wybaczenia. Zostało nam tylko prawo do zemsty.

Przeżył, wrócił do domu. I co go przywitało? Pustka! Cisza! Śmierć!

Droga była długa, ale jeszcze nie dotarł do jej kresu. Ten, na kogo nikt nie czeka, kogo pozbawiono rodziny i przyjaciół, jest wprost stworzony do wojny.

Daniła Dobrynin stracił dom i bliskich. Nie ma nic… Poza celem. Celem, który musi osiągnąć za wszelką cenę.

Prawo do zemsty Denisa Szabałowa to trzecia powieść jego trylogii. Konstytucja apokalipsy, napisanej w ramach projektu Dmitrija Glukhovsky’ego Uniwersum Metro 2033. Jej poprzednie części to Prawo do użycia siłyPrawo do życia.

Do wydania dołączony jest bezpłatny zbiór opowiadań wyróżnionych w IV edycji konkursu na najlepsze opowiadanie fanów Uniwersum Metro 2033, czyli W ruinie.

News

, dodano 15.07.2017 13:35

Przygody Daniły Dobrynina dobiegły końca w ostatnim tomie trylogii Denisa Szabałowa pt. Prawo do zemsty. Jak post-apokaliptyczna opowieść prezentuje się na tle dwóch poprzednich części cyklu? Postanowiliśmy to sprawdzić, czego owocem jest nasza nowa recenzja.

więcej...

Pod lupą

Prawo do zemsty - Denis Szabałow - Recenzja

, dodano 15.07.2017 11:46

Pierwsza część trylogii Szabałowa zdobyła moją przychylność „żołnierskim” podejściem do tematu postapokalipsy. Bohaterowie poruszali się w formacjach, stosowali zaawansowane taktyki – słowem: miało się wrażenia obcowania z instrukcją prawidłowego postępowania w warunkach bojowych. „Dwójka” była kompletnym przeciwieństwem. Autor postawił sobie przy niej chyba za cel stworzenie kompendium najbardziej oklepanych motywów z gier komputerowych. (...) Nie dziwcie się więc, że do Prawa do zemsty podchodziłem z zapałem godnym skazańca, który za chwilę ma stanąć przed plutonem egzekucyjnym.

więcej...