Wilcza godzina

Podstawowe informacje

Wilno A.D. 1905

Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony.

Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu, nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo.

Tajemnice alchemiczne, przebiegli szpiedzy, tajne organizacje, miłosne intrygi, przerażające morderstwa, okrutne potyczki w wileńskiej przestrzeni powietrznej, ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle. Przygotujcie się na grozę i niebezpieczeństwa w pierwszej litewskiej powieści steampunkowej!

Śledźcie wydarzenia i czekajcie, aż wybije… WILCZA GODZINA

News

, dodano 22.09.2017 10:09

Litewska fantastyka dociera do naszego kraju bardzo rzadko, litewski steampunk - właściwie w ogóle. Jak ten nurt literacki ma się u naszych wschodnich sąsiadów? Postanowiliśmy to sprawdzić recenzując Wilczą godzinę Andriusa Tapinasa.

więcej...

Pod lupą

Wilcza godzina - Andrius Tapinas - Recenzja

, dodano 22.09.2017 10:04

Czy litewski steampunk ma szansę zaistnieć w naszym kraju? Wydawnictwo SQN Imagination zaryzykowało wypuszczając na polski rynek pierwszą powieść fantastyczną autorstwa dziennikarza Andriusa Tapinasa. Przekonajmy się, czy warto sięgnąć po tę pozycję.

więcej...