Złodziejska magia

Podstawowe informacje

Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej kolejnej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia.

W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella – niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem – została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.

Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów.

Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.

A nawet ludzie, którym ufają.

News

więcej...

Pod lupą

Złodziejska magia - Trudi Canavan - recenzja

, dodano 15.05.2014 02:52

Po dwóch latach przerwy od wydania Królowej Zdrajców, Trudi Canavan powraca z kolejną magiczną trylogią. Czytelnik sięgający po nowość australijskiej autorki - Złodziejską magię będącą początkiem Prawa Milenium – powinien, jak głosi hasło zamieszczone na tylnej części okładki, zapomnieć wszystko, co wie o istocie magii. Hasło optymistycznie nastawiające do lektury po wyeksploatowanej bodaj do granic możliwości Kyralii oraz wtórnej Erze Pięciorga.

więcej...