"Ostatni bierze wszystko" Miroslava Zambocha już w księgarniach

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Miroslav Žamboch posiada w Polsce całkiem sporą liczbę fanów. Z uwagi na to trudno byłoby przeoczyć premierę jego najnowszej książki pt. Ostatni bierze wszystko.

Wydany przez Fabrykę Słów zbiór zawiera w sobie trzy niepublikowane wcześniej nad Wisłą historie.

Według starego prawa na trzydzieści dni przed koronacją ogłasza się wolne łowy. Kto następcę tronu zabije, ten ma szansę na zajęcie jego miejsca. Na miesiąc przed koronacją starszy syn władcy ginie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a jego bratu Tekuardowi, który właśnie stał się zwierzyną łowną, nie pozostaje nic innego prócz ucieczki przed zabójcami, najemnymi czarodziejami, przed całym światem. Mimo iż jego szanse na przeżycie są niemal równe zeru, za wszelka cenę stara sie umknąć łowcom.

„Miałem już wszystkiego dość. Czarodziejów, wyszkolonych assasinów, treningu i studiowania magii. Nigdy nie chciałem być czarodziejem, unikałem ich, nie ceniłem magii bardziej niż to było konieczne. Wszystko to zdało się na nic, ponieważ mój ojciec był największym magiem na Kontynencie a ja będę musiał umrzeć z tego powodu. A wraz ze mną bliżej nieokreślona ilość innych ludzi.”

Więcej informacji na temat najnowszej książki Miroslava Žambocha uzyskacie tutaj.