Wznowienie "Czasu zmierzchu" Głuchowskiego oraz "Prawo do zemsty" Szabałowa już w księgarniach!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 18.06.2017 14:23

Miłośnicy post-apokalipsy nie mogą w tym miesiącu narzekać na brak lektur. Do polskich księgarń trafiła właśnie nowa powieść Denisa Szabałowa pt. Prawo do zemsty. Towarzyszy jej wznowienie książki Czas zmierzchu, której autorem jest "ojciec" całego Uniwersum Metro 2033, czyli Dmitrij Głuchowski.

Informacja prasowa wyd. Insignis:

W środę 14 czerwca premieręmiało nowe wydanie Czasu zmierzchu, niezwykłej powieści Dmitrija Glukhovsky’ego, autora kultowej trylogii Metro 2033, 2034 oraz 2035 oraz twórcy międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033.

Okazją do publikacji Czasu zmierzchu w poprawionej i odświeżonej wersji jest wizyta Dmitrija Glukhovsky’ego na Big Book Festival w sobotę 24 czerwca o godzinie godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w Audytorium Medium przy ul. Emilii Plater 31; autor roztoczy przed nami swoją wizję jutra, opowie o fantastycznej wyobraźni, podziemnej Rosji i literaturze, która staje się grą komputerową.

A co łączy wierzenia Majów z nasza współczesną cywilizacją? Odpowiedzi można szukać w kryminalno-fantastyczna powieść Glukhovsky’ego Czasu zmierzchu. Jej bohaterem jest zawodowy tłumacz, który otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy sprzed setek lat; wyprawy zleconej przez franciszkanina Diego de Landa, a mającej zdobyć święte księgi Majów. Im bardziej tłumacz ulega fascynacji dziennikiem, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy. Duszna atmosfera tropikalnej selwy zadomawia się w arbackich zaułkach... Tymczasem z gazet oraz wiadomości radiowych i telewizyjnych napływają doniesienia o kolejnych kataklizmach. Zniszczenia są ogromne, a ofiar – tysiące.

Czerwcowa wizyta Dmitrija Glukhovsky’ego w Polsce zbiega się również z premierą ostatniego tomu trylogii Denisa Szabałowa. 14 czerwca, tego samego dnia co Czas zmierzchu, w księgarniach pojawiło się Prawo do zemsty, trzecia po Prawie do użycia siły i Prawie do życia powieść Szabałowa w ramach serii Uniwersum Metra 2033. Polskie tłumaczenie ukazuje się jako pierwsze na świecie, wyprzedzając nawet premierę oryginału w Rosji. Do książki dołączony jest bezpłatny zbiór W ruinie – dwanaście opowiadań wyłonionych w ramach IV edycji konkursu na najlepsze opowiadania fanów Uniwersum Metra 2033.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą recenzją pierwszego wydania Czasu zmierzchu, którą znajdziecie tutaj.