"World of Warcraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza" trafi do polskich księgarń 2 sierpnia!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 16.07.2017 19:18

Już 2 sierpnia do polskich księgarń zawita kolejna powieść Christie Golden. Nie będzie to jednak zupełnie nowa powieść pisarki, a jeden z klasyków z jej twórczości: World of Warcraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza.

Światowa premiera powieści miała miejsce w 2009 r., jednakże w Polsce książka pojawi się po raz pierwszy. Wszystko za sprawą serii wydawniczej Blizzard Legends, w ramach której w zesżłym roku ukazała się inna powieść Golden osadzona w Azeroth - Narodziny Hordy.

Arthas. Przebudzenie Króla Lisza opowiada oczywiście o losach księcia Arthasa Menethila, jego drodze do upadku i przejęcia Mroźnego Tronu. Jak czytamy w opisie wyd. Insignis:

Jest ucieleśnieniem zła, władcą Plagi nieumarłych, panem runicznego Ostrza Mrozu, wrogiem wszystkich wolnych ludów, istotą o niezmierzonej potędze i niegodziwości. Cała jego lodowata jaźń jest skupiona na knowaniach, jak zniszczyć wszelkie życie w świecie World of WarCraft.

Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym, jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula, Król Lisz był zwykłym człowiekiem – Arthasem Menethilem, pierwszym w linii sukcesji do tronu Lordaeronu i gorliwym paladynem zakonu Srebrnej Dłoni.

Kiedy wszystkiemu, co ukochał, zagroził legion nieumarłych, Arthas wyruszył na poszukiwania potężnego runicznego ostrza, które pozwoliłoby mu ocalić ojczystą krainę. Jednak cena za panowanie nad tą bronią była dopiero początkiem drogi ku potępieniu, która zaprowadziła go na północne pustkowia Mroźnego Tronu, gdzie przypadł mu w udziale najmroczniejszy z losów.

Więcej informacji na temat tej książki znajdziecie tutaj.