"Szpony i kły" - antologia konkursowych opowiadań ze świata Wiedźmina - już dostępna!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 13.11.2017 23:29

Magazyn Nowa Fantastyka obchodził trzydziestolecie Wiedźmina z pompą: zorganizował duży konkurs literacki na opowiadanie osadzone w świecie Geralta z Rivii. Choć laureatów znamy już od dawna, to jednak antologia najlepszych utworów ukazała się dopiero teraz.

Książka została wydana nakładem wyd. superNOWA. Przedmowę do niej napisał sam Andrzej Sapkowski:

No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie „Pod Lisem” nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech.

Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory – ludzkie bądź nieludzkie – niegodne żyć w świecie, który został nam dany.

A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu „Nowa Fantastyka” i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów.

Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na „trzydziestkę” wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!

Zaintrygowani? W takim razie zapoznajcie się ze szczegółowym opisem Szponów i kłów, które znajdziecie tutaj.


Icewind Dale 2 Complete - kupuj bez DRM na GOG.com!