"Księga Joanny" zawita do polskich księgarń za niecałe dwa tygodnie

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 10.06.2018 11:49

Post-apokalipsa niejedno ma imię i bynajmniej nie kończy się na Zonie. Dobrym przykładem tego może być Księga Joanny pióra Lidii Yuknavitch, która ukaże się na polskim rynku już za niespełna dwa tygodnie.

Powieść amerykańskiej pisarki ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K. Czego się po niej spodziewać?

Akcja powieści dzieje się w niedalekiej przyszłości, w 2049 roku. Ziemię ogarnia geokatastrofa, ludzkość pogrąża się w wojnie. Na zgliszczach planety pozostają garstki, inni przenoszą się na dryfującą w przestrzeni kosmicznej platformę CIEL, którą zarządza charyzmatyczny potwór i dawny celebryta – Jean de Men.

Okrutna dyktatura, prześladowania i CIEL – dom po kataklizmie, przeobrażają gatunek ludzki w istoty o białej, niemal przezroczystej skórze, bez zapachu, smaku, cech płciowych. Namiastką doświadczania świata i nową formą narracji staje się dla nich sztuka graftowania tekstów na skórze.

Przeciwko Jeanowi de Menowi buntuje się grupa rebeliantów na czele z grafterką Krystyną Pizan. Wzmocnieni heroiczną pieśnią o Joannie – znienawidzonej przez tyrana wojowniczce, posiadającej niezwykłą moc łączącą ją z Ziemią – jednoczą siły, aby obalić jego okrutne rządy.

Księga Joanny trafi do polskich księgarń 20 czerwca. Więcej informacji o książce znajdziecie tutaj.