Kolejna część "Stalowych Szczurów" Michała Gołkowskiego pojawi się w księgarniach jeszcze w tym miesiącu

Stalowe Szczury to bez wątpienia jeden z ciekawszych cyklów polskiej fantastyki ostatnich lat. Niebawem doczeka się on kolejnej odsłony pt. Otto.

Czwarta część serii, podobnie jak poprzedniczki, ukaże się nakładem Fabryki Słów. Tytułem wstępu:

Paryż wzięty!

Harmonia przygrywa radośnie, gdy oddziały pod flagą Kaiserreichu wkraczają do zdobytej szturmem stolicy Francji. Jest lato 1918 roku, a Wielka Wojna potoczyła się w sposób, który zaskoczył równie bardzo tych chwilowo pokonanych, jak i ulotnych, nietrwałych zwycięzców ofensywy. Gdzieś pośród pożarów stolicy pewna nieco spóźniona kompania inżynieryjno-szturmowa musi wyciągać nogi, żeby zdążyć wraz z wycofującymi się oddziałami... Lecz gdy niemalże wpadają pod koła rozpędzonej ciężarówki, wiozącej tajemniczy ładunek, o którym nigdy nie powinno byli się dowiedzieć, wielu innych wyciągnie kopyta.

Radosna niczym pijacki śpiew, krwawa jak nóż rzeźnika, lekka na podobieństwo spirytusu, okopowo-szturmowa historia o przygodzie, przyjaźni, złocie, obrazach, malinowym koniaczku, tunelach, bitwach, kantynach i latrynach, nietypowych orientacjach wszelakiego rodzaju… oraz, rzecz jasna, o psie.

Jeśli do tej pory wydawało ci się, że wiesz, co może wydarzyć się na wojnie... No cóż.

Najwyraźniej twoje źródła historyczne nie miały dość ani faktów, ani fantazji.

Stalowe Szczury. Otto zawitają do księgarń już 25 stycznia. Szczegółowe informacje o książce znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: