Skrzydła Karoliny Fedyk trafią do księgarń już za tydzień

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od premiery Skrzydeł - debiutanckiej książki Karoliny Fedyk. Powieść młodej pisarki to wielowątkowa historia o przetrwaniu, pamięci i przebaczeniu.

Skrzydła ukażą się nakładem wyd. Sine Qua Non. Tytułem wprowadzenia:

Patrzę na was, gdy rozbijacie obóz na podgrodziu. I później, gdy przekraczacie bramę miasta. Najpierw twoja matka. W jej ślad ty, jak jej młodsza wersja. Ledwo za nią nadążając, wchodzisz na obcy ci teren. Potem będziesz się zastanawiać: czy to się zaczęło właśnie wtedy? Co wprawiłyście w ruch? Co można było zrobić inaczej?

Oto Rasenna – kraj, którego pierwotni mieszkańcy panowali nad przyrodą i materią, a metropolie powoływano do istnienia jednym życzeniem. Rasennę podbito, a potomkowie najeźdźców pragną udaremnić powrót magii, która przeraża ich i brzydzi. Jedynymi bezpiecznymi punktami są miasta znajdujące się pod opieką bóstw.

Młodziutka Zaihab potajemnie zbiera pieśni i historie o dawnych magach. Gdy zostaje uwięziona przez patrona stolicy, stara się odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się podczas podboju. Nie przypuszcza, jak daleko sięga intryga, w którą została wplątana, ani jaką przyjdzie jej odegrać w niej rolę.

Skrzydła zawitają do księgarń już 17 kwietnia, podczas gdy oficjalna premiera książki odbędzie się podczas poznańskiego festiwalu fantastyki Pyrkon (26-28 kwietnia). Szczegółowe informacje na temat Skrzydeł znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: