"Złodziejska magia" Trudi Canavan już w sprzedaży!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 14.05.2014 18:13

Wczoraj do sprzedaży trafiła Złodziejska magia pióra Trudi Canavan. Nowa powieść australijskiej pisarki otwiera zupełnie nową trylogię pt. Millenium's Rule.

Z noty wydawniczej:

Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej kolejnej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia.

W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella – niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem – została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.

Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów.

Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.

A nawet ludzie, którym ufają.

Nowa powieść Trudi Canavan ukazała się nakładem Galerii Książki. Warto zaznaczyć, że polska premiera odbyła się w tym samym czasie co premiera światowa!

Więcej informacji o książce znajdziecie w naszym dziale literackim.