ELEX

Podstawowe informacje

ELEX to wyjątkowo dopracowana gra z gatunku action RPG, stworzona przez wielokrotnie nagradzanych autorów serii Gothic. Akcja gry toczy się w nowym postapokaliptycznym uniwersum science fantasy. Gracz trafia do olbrzymiego, pozbawionego ekranów wczytywania świata, w którym czekają na niego intrygujące postacie, zmutowane stworzenia, trudne decyzje i mnóstwo wartkiej akcji.

W świecie ELEX trwa wojna o potężny surowiec, który daje ludziom moce podobne do magii, ale jednocześnie zmienia ich w bezduszne, zimne stworzenia. To ty zdecydujesz, czy planetą Magalan będzie rządzić człowieczeństwo, czy też zimna logika.

Cechy:

  • Całkowicie swobodna i nieograniczona eksploracja świata, bez podziału na strefy i bez ekranów wczytywania
  • Eksploracja w pionie: korzystaj z plecaka odrzutowego, by udać się, gdzie tylko chcesz
  • Bogaty, realistyczny świat gry, w którym całe otoczenie reaguje na działania gracza
  • System ściśle powiązanych ze sobą zadań, które odzwierciedlają wybory gracza
  • Wymagająca taktyczna walka w zwarciu i na dystans
  • Postapokaliptyczne uniwersum science fantasy, łączące w sobie najciekawsze cechy wielu gatunków

News

, dodano 22.09.2017 22:06

Wydawcy gier prześcigają się w coraz to oryginalniejszych pomysłach na dodatki do pudełkowych wersji gier. Jeden z ciekawszych i bardziej wartościowych gadżetów otrzymają gracze, którzy złożą przedpremierowe zamówienia na ELEX-a. Do każdego takiego egzemplarza gry zostanie dołączona oryginalna chusta renomowanej firmy Buff.

więcej...

Pod lupą

10 najbardziej oczekiwanych gier RPG 2017 r., cz. 1

, dodano 25.02.2017 21:01

W minionym roku miłośnicy RPG-ów nie mogli narzekać na brak jakościowych tytułów, choć nie było ich zbyt dużo. 2017 r. zapowiada się jednak zupełnie inaczej: należy spodziewać się wielu gier o bardzo różnej rozpiętości rozgrywki, budżetów czy oprawie audiowizualnej. Postanowiliśmy wybrać dziesięć z nich i przedstawić pokrótce oczekiwania wobec nich. Oto pierwsza część naszego zestawienia.

więcej...