ELEX

Podstawowe informacje

ELEX to wyjątkowo dopracowana gra z gatunku action RPG, stworzona przez wielokrotnie nagradzanych autorów serii Gothic. Akcja gry toczy się w nowym postapokaliptycznym uniwersum science fantasy. Gracz trafia do olbrzymiego, pozbawionego ekranów wczytywania świata, w którym czekają na niego intrygujące postacie, zmutowane stworzenia, trudne decyzje i mnóstwo wartkiej akcji.

W świecie ELEX trwa wojna o potężny surowiec, który daje ludziom moce podobne do magii, ale jednocześnie zmienia ich w bezduszne, zimne stworzenia. To ty zdecydujesz, czy planetą Magalan będzie rządzić człowieczeństwo, czy też zimna logika.

Cechy:

  • Całkowicie swobodna i nieograniczona eksploracja świata, bez podziału na strefy i bez ekranów wczytywania
  • Eksploracja w pionie: korzystaj z plecaka odrzutowego, by udać się, gdzie tylko chcesz
  • Bogaty, realistyczny świat gry, w którym całe otoczenie reaguje na działania gracza
  • System ściśle powiązanych ze sobą zadań, które odzwierciedlają wybory gracza
  • Wymagająca taktyczna walka w zwarciu i na dystans
  • Postapokaliptyczne uniwersum science fantasy, łączące w sobie najciekawsze cechy wielu gatunków

News

, dodano 23.12.2017 01:07

Piranha Bytes wypuściło właśnie nową, dużą łatkę do ELEX-a. Patch oznaczony liczbą 1.0.2946.0 rozwiązuje wiele problemów związanych z rozgrywką oraz zadaniami.

więcej...

Pod lupą

ELEX - recenzja najnowszej gry Piranha Bytes

, dodano 29.10.2017 00:50

Biorąc pod uwagę status, jakim w naszym kraju cieszy się pierwszy Gothic, nie dziwne, że każde kolejne dzieło Piranha Bytes (choć z ich jakością na przestrzeni lat bywało przecież różnie) z miejsca przykuwa uwagę zarówno branżowych mediów jak i graczy. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku Elexa. Poruszenie jest tym większe, że niemieckie studio zdecydowało się na całkowitą zmianę klimatu.

więcej...