Starpoint Gemini 3

Podstawowe informacje

30 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w Starpoint Gemini 2 wszechświat nie jest już tym samym miejscem. Obcy zwani A'Shriari zostali spacyfikowani, choć garstka ich przedstawicieli wciąż zamieszkuje dawne terytoria upadłego Imperium. Rasa ludzka wreszcie pogodziła się z faktem, że nie jest jedyną inteligentną formą życia w kosmosie. Zaś po osiągnięciu celu, jakim było zniszczenie Imperium, kosmici wycofali się z wojny i przestali przejawiać zainteresowanie dalszym unicestwianiem ludzkości. Co nie znaczy, że można ich bezkarnie rozstawiać po kątach. Na szczęście wszechświat to całkiem spore miejsce, a wszystkie punkty gwiezdne są otwarte i w pełni funkcjonalne. Podróżowanie między byłymi koloniami imperialnymi stało się więc codziennością, dzięki której udaje się utrzymać względny pokój we wszechświecie.

Nic jednak nie trwa wiecznie. Szczególnie, gdy jesteś młodym, żądnym przygód pilotem statku kosmicznego z niezwykłym darem wpadania w kłopoty. Nazywasz się Jonathan Bold i z heroizmem zdecydowanie nie jest Ci po drodze. Dobroduszność i ratowanie wszechświata? Pff, na co to komu? Jeśli jest coś, czego się nauczyłeś, to z pewnością fakt, że wszystkich bohaterów i weteranów spotkał ten sam, smutny los. Po co walczyć całe życie o wspaniałe idee, kiedy ludzka natura potrafi zrujnować je w sekundę? Nie masz zamiaru podążać śladami legend, o których tyle się nasłuchałeś, skoro każda z nich i tak skończyła marnie. Wycofujesz się więc z wszelkiej polityki, a wzniosłe cele i ratowanie świata wolisz zostawić innym. A sam stawiasz przed sobą znacznie bardziej przyziemne cele. Do szczęścia wystarczy Ci pełen i portfel i towarzystwo pięknych kobiet. Problemem zdaje się być tylko Twoja nadnaturalna wręcz zdolność do ładowania się w kłopoty i nietypowe pochodzenie. To właśnie ono sprawi, że historia jeszcze się o Ciebie upomni, a Ty – wbrew swojej woli, wylądujesz w samym środku zdarzeń.

Starpoint Gemini 3 to jednoosobowa gra action RPG z otwartym światem, umieszczająca gracza w centrum kosmicznych wydarzeń. Tytuł kładzie duży nacisk na wciągającą fabułę i swobodne eksplorowanie wszechświata. Nowa odsłona pozwoli fanom serii poczuć się jak w domu, oferując jednocześnie całą serię zmian, które przenoszą rozgrywkę na zupełnie nowy poziom. Po raz pierwszy w historii serii gracze poza znanym im już systemem Gemini będą mieli okazję odkryć dwa dodatkowe systemy planetarne. Wszystkie zamieszkałe przez w pełni animowanych w 3D oraz udźwiękowionych bohaterów niezależnych, którzy niejednokrotnie będą się dzielili informacjami pomagającymi odkryć tajemnice fabuły. Kosmiczni poszukiwacze przygód będą też mogli przyjrzeć się z bliska zarówno powierzchni poszczególnych planet, jak i wnętrz stacji kosmicznych, które przyjdzie im odwiedzić. Wszystko to pozwoli graczom jeszcze lepiej wczuć się w rolę młodego awanturnika.

Inaczej niż w poprzednich odsłonach serii, tym razem jednak gracz nie będzie musiał mierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami sam. Towarzyszem jego galaktycznych podbojów będzie ADAH – zaawansowana forma sztucznej inteligencji, która kontroluje komputer statku kosmicznego i ma również możliwość objęcia kontroli nad dronem, nadając mu tym samym umiejętność abstrakcyjnego myślenia oraz cyniczną osobowość. Ale lepszy jakikolwiek towarzysz podróży niż przemierzanie bezkresnych przestrzeni w kompletnej ciszy i samotności, czyż nie? Nawet jeśli tym towarzyszem jest tylko AI z niewyparzonym językiem. Tym bardziej, że obsługa drona będzie miała kluczowe znaczenie dla wykonania pewnych zadań poza statkiem, takich jak eksploracja opuszczonych miejsc, korytarzy stacji czy jaskiń znajdujących się na dużych asteroidach.

Wszystkie wprowadzone do gry nowości nadają Starpoint Gemini 3 zupełnie nowy rozmach, ale jednocześnie są zbudowane na solidnych podstawach będących sercem gry czyli emocjonujących gwiezdnych bitew, systemu ulepszania statków kosmicznych oraz tętniącego życiem uniwersum.

GŁÓWNE CECHY GRY: 
 
 • Ogromna przestrzeń kosmiczna do swobodnej eksploracji obejmująca trzy systemy dawnych kolonii imperialnych;
 • Duża różnorodność postaci o unikalnych osobowościach, własnych historiach i przynależnych do odmiennych frakcji;
 • Emocjonujące bitwy gwiezdne, pozwalające na zmianę uzbrojenia oraz rodzaju zadawanych obrażeń w trakcie walki, bez konieczności dokowania;
 • Sterowanie dronem dające możliwość eksplorowania niedostępnych dotąd miejsc;
 • Modułowy system ulepszania statków kosmicznych;
 • eRPGowy system rozwoju postaci;
 • Szczegółowo przedstawione przestrzenie i wnętrza, które możemy odwiedzać i odkrywać;
 • Uniwersum pełne niezwykłych lokacji, obiektów i postaci, które pozwalają graczom angażować się w wiele różnych działań podczas swobodnego przemieszczania się pomiędzy misjami;
 • Fabuła napisana przez Darko Macana, pisarza znanego z wielu części komiksów z serii Star Wars, czy komiksów Marvela.
 • Data premiery (świat):
 • Data premiery (Polska): 31.12.2019
 • Oficjalna strona: https://lgmgames.net/