Tails of Iron

Podstawowe informacje

Tails of Iron to przygoda z gatunku RPG z ręcznie rysowaną grafiką, którą cechuje niezwykle wymagający system walki. Wciel się w postać Redgiego – następcy tronu szczurzego królestwa. Przemierzaj mroczny, spustoszony wojną świat, by pokonać nienawistne klany żab i ich przywódcę, Zieloną Brodawkę – bo tylko tak odzyskasz koronę i uratujesz swój lud.

Podróżując po zwodniczo pięknej krainie, napotkasz na swojej drodze wyjątkowych towarzyszy, którzy chętnie wspomogą cię w twojej misji. A przyda się każda pomoc: przepis na sycący posiłek, schemat zabójczej broni lub zbroi czy też opancerzony kreci pojazd drążący!

Pokonaj własne lęki. Uratuj braci. Odzyskaj królestwo.

Twoja opowieść właśnie się rozpoczyna...

Opanuj zasady brutalnej walki

Od żabich zombie do gargantuicznych czerwi – królestwo jest zagrożone przez niezliczonych wrogów. Aby przetrwać szereg niebezpiecznych potyczek, musisz opanować styl walki każdego ze swoich przeciwników i odpowiednio reagować na ich ataki! Na szczęście do dyspozycji masz zabójcze umiejętności: jak choćby parowanie i wykonywanie egzekucji; nie wspominając już o atakach dystansowych z łuku.

Przemierzaj zdradliwą krainę

Przygotuj się na epicką przygodę w królestwie szczurów – inspirowanym średniowieczem świecie fantasy. Przez opowieść będzie cię prowadził głęboki, szorstki głos legendarnego Douga Cockle (uznanego aktora dubbingowego). Wykonuj zadania poboczne lub poluj dla frakcji, by zarobić trochę dodatkowego złota. Możesz też połączyć siły z bystrookim towarzyszem, by wyrównać trochę swoje szanse na polu bitwy.

Spersonalizuj swój atak

Dostosuj styl walki Redgiego do swojego aktualnego zadania. Ciężka zbroja może i zapewnia lepszą ochronę, ale czy na pewno możesz sobie pozwolić na wolniejsze uniki? I oczywiście pozostaje jeszcze kwestia broni – toporem można nieźle przyłożyć, ale włócznią atakuje się szybciej. A może skusisz się na uniwersalny, zaufany miecz?

Przetrwaj ciężkie walki z bossami

Niebezpieczeństwo czai się za każdym muchomorem, dlatego musisz zachować czujność i zawsze mieć ostrze gotowe do walki, zwłaszcza podczas wymagających walk z bossami. Każdy z tych zimnokrwistych (dosłownie i w przenośni), przerośniętych płazów przedstawia sobą unikalne wyzwanie. By ich pokonać i przetrwać, będziesz potrzebować czegoś więcej niż dobrej zbroi.

Gotuj potrawy, twórz bronie, wykuwaj pancerze

Twierdza Redgiego jest również domem dla jego braci: Rem-Rema, Bam-Bama i Duga. Rem potrafi ugotować wzmacniającą zdrowie ucztę, wykorzystując składniki, które znajdziesz w czasie podróży. Bam z kolei wykuje dla ciebie bronie i pancerze, jeśli tylko przyniesiesz mu schematy – na pewno jakieś znajdziesz, jak dokładnie poszukasz. I jest jeszcze Dug, który będzie cię informować o nowych misjach dostępnych w królestwie.

News

Tails of Iron z pewnością nie nalezy do najgorętszych tytułów 2021 r., lecz może zainteresować niejednego fana cRPG-ów/souls-like'ów. Zaprezentowany podczas Gamescomu trailer tylko utwierdza w tym przekonaniu.

więcej...