The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard

Podstawowe informacje

Wampirzy lord Harkon odzyskał władzę. Używając Pradawnych Zwojów, chce dokonać czegoś nie do pomyślenia - zgasić słońce. Czy dołączysz do starożytnego zakonu Strażników Świtu, by go powstrzymać? Wybór należy do Ciebie - zagraj w dodatek z całkiem nową frakcyjną linią zadań i nowymi lokacjami.

Cechy charakterystyczne:

Nowa broń, zbroje, czary i Krzyki.

Dołącz do Strażników Świtu i używaj zupełnie nowych kusz. Twórz własne strzały, bełty i broń ze smoczych kości. Używaj nowej broni, zbroi, czarów i Krzyków, w tym Wydarcia Duszy, który wysysa ducha wrogów i zmienia ich w twoje sługi.

Zostań wampirzym lordem.

Stań po stronie wampirów i zostań ich przywódcą. Unoś się nad ziemią, zmieniaj w nietoperze, wyrzucaj przeciwników w powietrze, wysysaj z nich życie, i rób wiele innych rzeczy. Lord wampirów ma swój własny, możliwy do ulepszenia system cech.

Dodane cechy wilkołaków.

Gra w roli wilkołaka również pozwala teraz na korzystanie z możliwego do ulepszenia systemu cech takich jak Siła Bestii, Zwierzęcy Zapał i Dziki Żer.

Nowe miejsca i potwory.

Wybierz jedną z dwóch twierdz, które można ulepszyć i traktować jak dom: zamek Volkihar lub Twierdzę Świtu. Odkryj nieznane doliny i udaj się do nowego wymiaru Otchłani – Kopca Dusz. Walcz z nowymi potworami: ogarami śmierci, gargulcami, opancerzonymi trollami oraz zupełnie nowymi wampirami i smokami.

Zmień swój wygląd.

Odwiedź Szczurze Nory w Pękninie i zmień swój wygląd – rysy twarzy lub fryzurę.

Walka na wierzchowcach.

Używaj broni białej lub strzelaj z łuku siedząc na grzbiecie swojego wierzchowca.

Pod lupą

Wędrując ku Północy - recenzja Skyrim Special Edition

Gry Bethesdy starzeją się bardzo dobrze: długo i dostojnie. Kiedy o większości produkcji zapomina się po kilku miesiącach lub maksymalnie roku, dzieła studia z amerykańskiego Maryland cieszą się ogromną popularnością nawet kilka lat po wydaniu. Świetnym tego przykładem jest wydany w 2011 r. The Elder Scrolls V: Skyrim, który po dzień dzisiejszy osiąga znakomite wyniki na Steamie pod względem liczby graczy oraz czasu spędzonego wewnątrz gry. Mimo tego Bethesda podjęła decyzję, że ich słynna produkcja potrzebuje wersji "zremasterowanej". Tak powstała Special Edition: ulepszona i zawierająca w sobie "podstawkę" oraz wszystkie dodatki (Dawnguard, Hearthfire, Dragonborn). W skrócie Skyrim SE.

więcej...