Tower of Time

Podstawowe informacje

Tower of Time to gra RPG niezależnej produkcji, oparta na taktycznej walce w czasie rzeczywistym z inteligentnymi przeciwnikami sterowanymi przez zaawansowane algorytmy oraz na zajmującej fabule, która stopniowo ujawnia bogactwo tajemnic kryjących się w tytułowej wieży przed graczem.

Opowieść rozpoczyna się w świecie fantasy, w którym zarówno ludzkość, jak i inne rasy znajdują się na krawędzi wymarcia – nie znając jednocześnie przyczyny tego stanu rzeczy. Gracz wciela się w bohatera, który w dzieciństwie natknął się na tajemniczą wieżę, ujawnioną przed nim na skutek trzęsienia ziem. Po dwudziestu pięciu latach powraca do niej wraz z grupą towarzyszy, by rozwikłać zagadkę tajemniczej budowli. To właśnie Wieża Czasu kryje w sobie sekret tego, co stało się ze światem – jest jedyną szansą zarówno na poznanie przyczyn jego nadchodzącej całkowitej zagłady, jak i, być może, na jej powstrzymanie.

Eksploracji mistycznej budowli gracze dokonują z pomocą drużyny czterech bohaterów wybranych spośród siedmiu dostępnych, unikalnych klas postaci. Każdą z klas można rozwijać w oparciu o swój styl gry – nie istnieje wyłącznie jedna ścieżka rozwoju, która pozwala na sukces. Możliwości, które otwierają się w budowaniu umiejętności postaci nie są oparte na doświadczeniu, lecz na eksploracji i pozostałościach magicznych technologii, które uda się odkryć graczom. Wszystko to pozwoli się przedrzeć przez trzynaście poziomów osadzonych w trzech zróżnicowanych środowiskach i zwycięstwo w starciach, w których należy się wykazać zdolnościami taktycznego planowania, współpracy oraz uzupełniania się pomiędzy klasami postaci, wykorzystania zaawansowanych możliwości systemu walki oraz wpływu na teren, na którym rozgrywa się potyczka.

News

, dodano 19.04.2018 21:51

Dokładnie tydzień temu na Steamie zadebutowała pełna wersja Tower of Time. Gra polskiego studia Event Horizon jest unikatowym połączeniem gatunków RPG i strategii czasu rzeczywistego.

więcej...