Vampyr

Podstawowe informacje

Grasuj po opanowanym przez zarazę mieście w Vampyrze – mrocznej, klimatycznej grze RPG akcji studia stojącego za Remember Me i Life is Strange, stworzonej na silniku Unreal Engine 4. Akcja gry toczy się na początku XX wieku, w czasie jednej z fal pandemii śmiercionośnej hiszpanki, kiedy to ulice Londynu toną w zarazie, przemocy i strachu. W pozbawionym ładu mieście duchów głupcy, desperaci i pechowcy padają ofiarą najbardziej nieuchwytnych drapieżników w Wielkiej Brytanii – wampirów.

Wyłoniwszy się z chaosu, budzi się udręczona dusza; musisz zdecydować, w jaki sposób wykorzystasz swoje nowe moce, wybierając specjalizacje z rozbudowanego drzewka umiejętności, które mają wpływ na rozgrywkę. Jako lekarz zamieniony niedawno w wampira usiłujesz zrozumieć swoją nową przypadłość. Polegając na swojej intuicji, dokonując odkryć i zmagając się z rzeczywistością świata przepełnionego śmiercią i cierpieniem, próbujesz zwalczyć nienasycone pragnienie, które nieustannie zmusza cię do odbierania życia.

  • Usiłując zachować resztki człowieczeństwa, będziesz podejmować decyzje, które ukształtują losy bohatera poszukującego odpowiedzi na mglistych ulicach Londynu.
  • Poznaj mroczną atmosferę XX-wiecznego Londynu.
  • Zagraj udręczoną i potężną postacią wampira, który musi na nowo nauczyć się siebie. Jako naukowiec i potwór najcięższe walki stoczysz we własnej głowie.
  • Wypracuj własny styl walki, używając różnorodnych rodzajów broni i wampirycznych umiejętności, aby pokonać licznych i niezwykłych wrogów.
  • Wybierz swoje przeznaczenie – wybory moralne będą miały wpływ na twoją historię. Czy wampir może zachować człowieczeństwo, skoro musi się żywić krwią ludzi?
  • Data premiery (świat):
  • Data premiery (Polska): 02.01.2018
  • Oficjalna strona: http://www.vampyr-game.com/

News

, dodano 12.04.2019 20:20

Vampyr zapowiadał się na naprawdę świetnego action RPG-a, jednak zdaje się, że nie wykorzystał w pełni swojego potencjału. Mimo tego gra Dontnod Entertainment odniosła finansowy sukces.

więcej...

Pod lupą

Branża RPG w 2018 r. - podsumowanie

, dodano 18.03.2019 23:28

Rok 2018 zasłużenie przeszedł na emeryturę. Dla branży komputerowych RPG-ów był to rok dość ciekawy, bowiem do sprzedaży trafiło wiele obiecujących tytułów - być może nie z segmentu AAA, ale i tak dostarczających mnóstwa frajdy. Część z nich spełniła pokładane w nich oczekiwane, inna część - wprost przeciwnie. Oto krótkie podsumowanie najważniejszych gier ubiegłego roku.

więcej...